فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

فرودگاه سن پترزبورگ یکی از مهم‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های روسیه بعد از فرودگاه‌های مسکو است و در ناحیه شمال‌ غربی این کشور قرار دارد.

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

سن پترزبورگ یکی از زیباترین شهرهای جهان و دومین شهر بزرگ روسیه بعد از مسکو است. این شهر تاریخی که به مدت دو سده پایتخت روسیه بوده است، دارای جاذبه‌های شگفت‌انگیز و زیبایی مانند موزه‌ی هرمیتاژ (بزرگ‌ترین موزه فرهنگ و هنر جهان)، کلیسای سنت ایزاک (چهارمین کلیسای بزرگ ارتدوکس جهان)، قلعه پیتر و پاول، کلبه پتر کبیر، کلیسلی منجی و … است که در طول تور روسیه می توانید به بازدید از این اماکن بپردازید.

فرودگاه سن پترزبورگ

فرودگاه سن پترزبورگ (Saint Petersburg Airport) یا فرودگاه پالکوو (Pulkovo Airport) یک فرودگاه بین المللی است که در شهر سن پترزبورگ قرار دارد. تا سال ۲۰۱۰، این فرودگاه، به عنوان فرودگاهی محلی به فعالیت خود ادامه می‌داد و پس از این تاریخ با افزوده شدن پروازهای بین المللی به برنامه آن، پایانه‌ای جدید به ناوگان آن افزوده شد و در حال حاضر، پس از دو فرودگاه شهر مسکو، پرترددترین فرودگاه روسیه با ۱۳ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شود. البته عمده ترافیک این فرودگاه مربوط به پروازهای داخلی است، زیرا پروازهای استان لنینگراد نیز تحت پوشش آن قرار دارند.

فرودگاه سنت پترزبورگ دارای یک پایانه برای پروازهای داخلی و خارجی است که جایگزین دو پایانه قدیمی فرودگاه شده است. این پایانه از سال ۲۰۱۳ آغاز به کار کرده و دارای گنجایش ۱۷ میلیون مسافر در سال است. ساختمان پایانه در ۴ طبقه و دارای ۸۸ پیشخوان پذیرش مسافر، ۱۷ در خروجی و ۱۱۰ جایگاه توقف هواپیما است.

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

مشخصات فرودگاه

نوع فرودگاه: همگانی (مسافری)

کد یاتا: LED

کد ایکائو: ULLI

ارتفاع از سطح دریا: ۲۴ متر

قطب اصلی خطوط هوایی: خطوط هوایی روسیه (Russia Airlines)

فاصله هوایی تا تهران: ۲۶۶۴ کیلومتر معادل ۳ ساعت و ۳۴ دقیقه

فرودگاه پالکوو در ناحیه شمال غربی روسیه و ۲۳ کیلومتری از جنوب میدان پالاس (واقع در مرکز شهر) قرار دارد.

راه‌‌های دسترسی به فرودگاه

فرودگاه پالکوو دارای راه‌های دسترسی مختلفی برای مسافران است؛

تاکسی فرودگاه: پیشخوان‌های تاکسیرانی فرودگاه سن پترزبورگ در سالن پروازهای ورودی واقع در طبقه اول پایانه مستقر هستند و مسافران می‌توانند پس از تهیه رسید وجه مورد نظر را به راننده نیز پرداخت کنند.

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

اتوبوس: سه خط متفاوت اتوبوس به نام‌های ۳۹x، ۳۹ و مینی ون شماره k39 در حال تردد و جابجایی مسافران میان نزدیک‌ترین ایستگاه مترو مسکو به فرودگاه و برعکس هستند.

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

فرودگاه سن پترزبورگ، روسیه

قطار: فاصله نزدیک‌ترین ایستگاه قطار تا فرودگاه تنها ۱۵ دقیقه به صورت پیاده است.

اطلاعات پرواز

هواپیمایی ماهان: فرودگاه امام

هواپیمایی تابان (فصلی): فرودگاه امام