آغاز اجرای فرمان منع صدور ویزای آمریکا

از عصر روز پنجشنبه ۸ تیر ماه ۹۶ دوباره به دستور دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، اخذ ویزای این کشور برای ایران و شهروندان پنج کشور دیگر ممکن شد.

مدتی قبل دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا، اخذ ویزای کشور آمریکا را برای شش کشور مسلمان دنیا از جمله ایران به مدت ۳ ماه ممنوع کرده بود. این ممنوعیت چند روز پیش یعنی پنجشنبه ۸ تیر به فرمان او برداشته شد و حالا شهروندان ایران و پنج کشور دیگر می توانند دوباره به امریکا سفر کنند.

آغاز اجرای فرمان منع صدور ویزای آمریکا

آغاز اجرای فرمان منع صدور ویزای آمریکا

البته اخذ ویزا و سفر به این کشور برای شهروندان این ۶ کشور در ۲ صورت ممکن است:

یا باید خویشاوندان نزدیک مثل پدر و مادر، خواهر یا برادر، فرزند، داماد و عروس در این کشور داشته باشند و یا رابطه ی کاری در آمریکا داشته باشند. طبق این بخشنامه، نوه، پدر بزرگ و مادر بزرگ به عنوان خویشاوند شناخته نمی شوند و شامل این شرط نمی شوند.

علاوه بر این افرادی که کارت سبز اقامت در آمریکا (Green Card) دارند هم می توانند دوباره به این کشور سفر کنند.

طبق اعلامیه ی دیوان عالی آمریکا، منع صدور ویزا همچنان وجود دارد و دوباره برقرار خواهد شد اما شهروندانی که «ارتباطی اصیل» با شخص و یا شرکتی در آمریکا دارند، دیگر شامل آن نمی شوند. در فرمان مهاجرتی قبلی، هیچ شهروندی از این شش کشور با هر درجه و مقامی نمی توانست به این کشور برود.

آغاز اجرای فرمان منع صدور ویزای آمریکا

همانطور که در بالا گفته شد منظور از ارتباط اصیل، اشخاصی هستند که می خواهند به همراه خانواده شان در آمریکا زندگی کنند و یا با آنها ملاقات کنند، همچنین دانشجویان آمریکا و یا افرادی که دارای ارتباط کاری باشند و یا برای شرکت در گنگره ای دعوت شده باشند، می توانند ویزای این کشور را دریافت کنند.