ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا

ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا توسط آنتونیو گائودی، معمار نامدار کاتالونیایی در شهر بارسلون ساخته شده است. ساخت کازا از ۱۹۰۵ آغاز و تا ۱۹۱۰ به طول انجامید و رسماً در سال ۱۹۱۲ از آن رونمایی شد. این ساختمان یکی از آثار گائودی در فهرست میراث جهانی یونسکو است.

ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا

گائودی در طراحی معماری این ساختمان خلاقیت فوق العاده ای در تطبیق هندسه با فرم های طبیعی به خرج داده است و فرایند حیات و رشد و توسعه را بصورت انتزاعی در قالب اشکال ارگانیک نشان داده است. این ساختمان عجیب و غریب برای یک زوج جوان به نام های روزاریو و میلا ساخته شد.

ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا

ساختمان کازا میلا

نمای موجی شکل و پنجره های بزرگ این ساختمان که شبیه به کندوی زنبور عسل می باشد ترکیبی از هنر و فرم می باشد. پشت بام ساختمان به همان شیوه نیمکت بلند پارک گوئل ساخته شده و دارای دودکش های سو رئال جالب می باشد. طراحی داخلی ساختمان نیز مخلوطی از سبک های اکسپرسیونیست و آرت نوو است.

ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا

پشت بام ساختمان کازا میلا

این خانه با آن همه انحنا و دایره، آنقدر حیرت‌زده‌تان می‌کند که بدون اینکه متوجه شوید، ساعت‌ها در آن می‌مانید. ساعات بازدید ۹ صبح تا ۶ عصر و از مارچ تا اکتبر تا ۸ شب است. البته کازا میلا در تاریکی شب هم رمزآلود و دیدنی است؛ برای اطلاع از ساعات بازدید شبانه به وب‌سایتش سر بزنید. این بنا در خیابان پرُوِنسا و نزدیک ایستگاه متروی دیاگونال است.

تصویر سه بعدی از ساختمان عجیب کازا میلا در اسپانیا: