شهر آفتاب در آفریقای جنوبی (sun city)

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی واقع شده و حدود ۲ ساعت با ژوهانسبورگ فاصله دارد. این شهر مجموعه ای گسترده از امکانات تفریحی، ورزش های آبی، گلف و تفریحات خانوادگی به همراه سرزمینی فانتزی و سرسبز در دل آفریقا را در خود جای داده است. این شهر با مناظره ای فوق العاده دیدنی در کنار پارک ملی پیلانسبرگ قرار گرفته که همراه با هم، تجربه ای به یادماندنی را برای شما در تور آفریقای جنوبی رقم خواهند زد.

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

یکی از دلایل معروف شدن سان سیتی هتل های بسیار مجلل آن باشد که جلوه خاصی به این مجتمع داده است. چون در این اقامتگاه ۴ هتل معروف پالاس، کاسکاداس، سان سیتی و کاباناس قرار دارد. هتل پالاس که مثل اسمش به شکل کاخ است از بهترین هتل های این مجتمع تفریحی می باشد و از هتل های بسیار گران و منحصربفرد است. این هتل بر روی کوه قرار دارد و با اشراف بر کل دهکده و هتل های اطراف، برتری خود نسبت به همه هتل های این منطقه را به رخ می کشد. در این هتل می توانید حیات وحش آفریقا را با تمام وجود احساس کنید چون همین که پایتان را داخل لابی این هتل می گذارید با صندلی هایی از پوست گورخر مواجه می شوید و ستون هایش از جنس عاج فیل است. وقتی به حیاط این هتل می آیید یک مجسمه فیل بزرگ می بینید که جنس عاج آن از برنز است.

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

زیباترین قسمت سان سیتی پل هایی است که در دو طرف آن تعداد ۱۰ مجسمه فیل هایی بزرگ قرار داده شده و وقتی از روی این پل رد می شوید زیبایی خیره کننده این مسیر واقعا محسور کننده است، انگار در وسط جنگلی پر از فیل هستید. در کنار این مسیرهای فیلی، کوه هایی است که سنگ تراشی شده اند و اشکال مختلف حیوانات را بوجود آورده اند، در چشم این مجسمه ها چراغ هایی است که در شب روشن و خاموش می شوند و فضایی هیجان انگیز را ایجاد می کنند. در زیر این پل فیل، سیستم لرزاننده تعبیه شده که شب ها پل را می لرزاند و دود همه جا را پر می کند اگر ندانید از ترس زلزله پا به فرار می گذارید.

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

در کنار این مسیر، آب نمایی زیبا و خاص قرار دارد که بر روی آن مجسمه چندین میمون گذاشته شده است و این مجسمه ها در حالی که دست های خود را باز کرده اند آب از روی دست هایشان به پایین می ریزد.

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

از تفریحات پرطرفدار در سان سیتی، پارک آبی آن است که پر از سرسره های آبی، استخر و جوهای آب است، سان سیتی یک دریاچه مصنوعی دارد که می توانید در آن با تیوب شنا کنید. وقتی به انتهای این دریاچه می رسید ۸ مجسمه شیر می بینید که از دهان آن ها آب به بیرون می ریزد و زیبایی خاصی دارند.

اگر تا سان سیتی آمده اید حتما از پارک ملی پیلانسبرگ که در ۱۵ کیلومتری این مجتمع قرار دارد هم دیدن کنید در این پارک می توانید با بالون سواری یا سافاری حیوانات نادر و زیبای این قاره را از نزدیک ببینید.

اگر به ورزش گلف علاقه دارید در لاست سیتی یک زمین گلف ۱۸ حفره وجود دارد که در آن می توانید علاوه بر بازی و تفریح از منظره تماشایی و چشم اندازهای زیبا هم لذت ببرید. در کنار این زمین دریاچه ای است که در آن ۳۸ کروکدیل زندگی می کنند.

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

شهر آفتاب در آفریقای جنوبی

تصویر سه بعدی از شهر آفتاب: