تعلیق صدور ویزای عادی و غیر اقامتی آمریکا برای اتباع روسیه

به گزارش آدراپانا به نقل از ریانووستی، سفارت آمریکا در مسکو اعلام کرد که صدور ویزای عادی و غیر اقامتی آمریکا برای اتباع روسیه متوقف خواهد شد.

این سفارت خانه در سایت رسمی خود نوشت که به خاطر اقدامات روسیه جهت کاهش تعداد دیپلمات های آمریکایی در روسیه، از تاریخ ۲۳ آگوست امسال صدور ویزای عادی و غیر اقامتی آمریکا در سراسر روسیه متوقف خواهد شد.

قانون منع صدور روادید عادی از آغاز ماه سپتامبر ابتدا در مسکو اجرا خواهد شد. گفته شده است که از زمان اتمام این قانون حرفی به میان نیامده است.

تعلیق صدور ویزای عادی و غیر اقامتی آمریکا برای اتباع روسیه

تعلیق صدور ویزای عادی و غیر اقامتی آمریکا برای اتباع روسیه

سفارت آمریکا اعلام کرده است که همچنین مصاحبه های شهروندان روسیه در سفارت لغو خواهد شد و تنها با کسانی که مدارک را داده و منتظر پاسخ هستند تماس حاصل خواهد شد. سفارت آمریکا در سن پترزبورگ هم صدور ویزا برای شهروندان بلاروس را متوقف کرده است.

تمام قرارهای از پیش تعیین شده بین این دو کشور لغو خواهند شد و دستورالعمل‌ها برای چگونگی برنامه ریزی مجدد در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

گفتنی است که چندی پیش، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که تعداد کارمندان سفارت، کنسولگری و تعداد دیپلمات های آمریکایی در روسیه دقیقا به اندازه تعداد دیپلمات های روسی در خاک آمریکا یعنی ۴۵۵ نفر باید باشد. این بدان معناست که ۴۵۵ نفر دیپلمات آمریکایی باید خاک روسیه را ترک کنند.