حمله ی تروریستی به قلب اسپانیا

پنج شنبه شب ۲۶ مرداد یک خودروی ون با ورود ناگهانی به محل تردد عابران پیاده در مرکز شهر بارسلون اسپانیا، ده‌ها کشته برجای گذاشت.

یک خودروی ون، با حمله به مردم و زیر گرفتن آن‌ها، شب خونینی را برای بارسلون رقم زد که در نتیجه آن ۱۳ تن کشته و دستکم ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند. راننده‌ی این خودرو که فرد مسلحی بود، در رستوران نزدیک به محل حادثه، اقدام به گروگان‌گیری کرد. پلیس این شهر این اتفاقات را تروریستی خوانده است.

حمله ی تروریستی به قلب اسپانیا

حمله ی تروریستی به قلب اسپانیا

این اتفاق در محله رمبلاس که محله‌ای توریست‌ پذیر است رخ داده و راننده این ون پس از کوبیدن خودرو به مردم، پیاده و متواری شده است. خودرو در مسیری نسبتا بلند، مردم بسیاری را زیر گرفته است.

به گفته‌ی پلیس اسپانیا، یکی از عوامل حمله را با ضرب گلوله کشته شده است. پلیس همچنین گفته که اصلا نفر دومی در کار نبوده و همین یک نفر که کشته شده، هم عامل حمله با ماشین و هم عامل ورود مسلحانه به رستوران بوده است.

پلیس اسپانیا با صدور عکس مردی جوان، او را «ادریس اوکابیر» کرایه‌ کننده خودروی ون معرفی کرده است. وی اصالتا اهل کشور مراکش است.

وزارت خارجه انگلیس با صدور بیانیه‌ای، از توریست‌های انگلیسی حاضر در شهر بارسلونا خواست که فعلا برای حفظ امنیت خود، در محل اسکان خود باقی بمانند.

در واقعه‌ای دیگر پلیس اسپانیا گفت که حمله دوم در شهر ساحلی کمبریلز را خنثی کرده‌است و طی آن حداقل پنج مظنون انتحاری در این شهر توسط پلیس کشته شدند.

حمله ی تروریستی به قلب اسپانیا

حمله ی تروریستی به قلب اسپانیا