بهترین زمان برای سفر به چین

اگر قصد مسافرت به چین را دارید، بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به چین است. در این فصول، آب و هوا گرایش به گرم و خشک، در مقابل  زمستان سرد و تابستان داغ و مرطوب، تجربه ی بسیار خوبی از سفر به چین ایجاد خواهد کرد.ولی با توجه به وسعت چین، هیچ محدودیتی برای سفر وجود ندارد، و با یکی یا دو استثنا می توانید در تمام طول سال به چین سفر کنید. به طور کلی، آوریل تا اکتبر ایده آل ترین زمان برای بازدید غرب چین، با گل شکوفا و بازارهای محلی و زندگی سرشار از جمعیت است. برای کسانی که سفر به نقاط مرتفع یا کوه ها را می خواهند، بهترین زمان از ماه ژوئن تا اوت است که در آن دوره زمانی، گل آلپی زمین را فرش می کند و شرایط را برای پیاده روی و کوه پیمایی در بهترین حالت ایجاد می کند.

سفر ماه به ماه در چین

بازدید از چین در ژانویه تا فوریه

در شمال کشور چین و در مناطق کوهستانی – برای مثال، در اطراف پکن و در کوه یوننان – زمستان سرد اما خشک، با آسمان آبی معمولا روشن و با احتمال بارش برف در شب است. در جای دیگر، میزان رطوبت چین در ژانویه و فوریه سرد و مرطوب است،ولی بسیاری از مناطق هوا نسبتا آرام است. عید سال نو چینی معمولا در اوایل فوریه و یا در اواخر ژانویه رخ می دهد و سفر در این بازه زمانی بسیار شلوغ است.

وقایع و جشنواره ها

  • سال نو چینی (اواخر ژانویه یا اوایل فوریه): با آتش بازی، فانوس، کتیبه قرمز تزئینی، هدیه و جشن با خانواده جشن در سراسر کشور، جشن گرفته می شود.

  • جشنواره هاربین یخ (اوایل ژانویه): این جشنواره بیش از یک هفته برگزار می شود و دارای یک نمایشی عظیم و قابل توجه همراه با مجسمه های یخی عظیم می باشد.

سفر به چین در ماه مارس

دما در ماه مارس کمی گرم تر از اوایل زمستان است، و در اواخر ماه درختان میوه شروع به شکوفه دادن می کنند. در حالی که وجود شکوفه در چین خیلی زیاد و گسترده نیست – عمدتا در مناطق روستایی پیدا شده است – با این حال هنوز هم زیبایی خاصی به چین می بخشد.

بازدید از چین در ماه آوریل

در ماه آوریل هوا ممکن است در مناطق مرکزی و جنوبی بارانی باشد، ولی با این حال دمای هوا نسبتا گرم است. درختان میوه در شکوفه قوطه ور می شوند و چشم انداز زیبا و سرسبزی ایجاد می کند. هر سال در اوایل ماه آوریل جشنواره آرامگاه های گسترده( Tomb-Sweeping Festival)، که این روز، تعطیل عمومی برای چینی است. در این روز، مردم با لباسی مرتب به گورستان های محلی می روند و این روز را با لذت بردن از بهار می گذارنند، به طوری که کل کشور بسیار شلوغ است.

رویدادها و جشنواره ها

  • جشنواره لوشنگ (Lusheng) در ماه آوریل: این فستیوال با اقلیت مایو(miao) در مناطق کوهستانی جنوب غربی با رقص در لباس های سنتی جشن گرفته می شود. در این فستیوال لوشنگ بازی و گاوبازی انجام می دهند.

بازدید از چین در ماه می

مه یکی از ماه های مورد علاقه ما برای دیدار از چین است زیرا درجه حرارت هنوز گرم است ولی هنوز خیلی حرارت چسبنده گرم تایستانی نیامده است. در شهر یوننان این ماه اوج تبدیل شکوفه به گل است، به خصوص گل صد تومانی، که دامنه کوه را کاملا پوشش می دهد. در چند روزهای اول از ماه می تعطیلات ملی چین است، که باعث می شود سفر در این زمان ها بسیار شلوغ باشد، به همین دلیل ما برنامه ریزی سفر در اطراف این تاریخ توصیه می کنیم.

رویدادها و جشنواره ها

  • جشنواره قایق اژدها (اواخر ماه می یا اوایل ماه ژوئن): مسابقات قایق اژدها بسیار هیجان انگیز است و در بسیاری از شهرستانها و شهرهای بزرگ چین برگزار می شود.

  • جشنواره خواهر آرد (می): یک جشنواره برای اقلیت مایو (miao) به عنوان روز ولنتاین غربی محسوب می شود، زنان جوان در لباس های رنگارنگ به توزیع برنج های پیچیده شده در برگ به مردان جوان می پردازند و مردان علاقه خود را به دختران نشان می دهند.

بازدید از چین در ماه ژوئن

ژوئن آغاز تابستان است، و در این حین درجه حرارت شروع به بسیار گرم و مرطوب شدن می کند. حتی در ماه ژوئن هوا می تواند کاملا بارانی باشد، که بدان معنی است که زندگی گیاهی زیاد و بالا رفتن سطح رودخانه بالا می باشد. به طور معمول تراسهای برنج سیراب می شوند، و آب همانند سطوح آینه روی این سطوج برنج قرار می گیرد.

رویدادها و جشنواره ها

  • جشنواره قایق اژدها (اواخر ماه می یا اوایل ماه ژوئن): مسابقات قایق اژدها هیجان انگیز در بسیاری از شهرستانها و شهرهای بزرگ برگزار می شود.

     

بازدید از چین در ماه جولای

تابستان ها  در چین به خصوص در جنوب هوا می تواند بسیار گرم و مرطوب باشد. در غرب چین، درجه حرارت می تواند ۴۰ درجه سانتی گراد هم برسد اما آب و هوای اینجا خشک است. ولی این منطقه از مناطق کوهستانی سردتر است، برای مثال استان یوننان، جایی است که در آن شرایط ایده آل برای پیاده روی وجود دارد و دارای چشم انداز پر گل می باشد.

بازدید از چین در ماه سپتامبر

هوا در سپتامبر هنوز گرم است، اما به عنوان گرم است، و باعث می شود این ماه، بسیار مناسب برای بازدید از هر نقطه در چین باشد. این ماه بسیار مناسب برای سفر در امتداد جاده ابریشم با درجه حرارت کمتر در غرب چین می باشد، و سفر راحت تر می شود ولی هم چنان امکان بارش برف در در مناطق ارتفاع بالا در Kygyrzstan وجود دارد.

رویدادها و جشنواره ها

  • جشنواره اواسط پاییز (سپتامبر یا اوایل اکتبر): در طول این جشنواره، مردم غذای لذیذی به نام کیک ماه درست می کنند و می خورند، فانوس های کاغذی را به هوا می فرستند و در برخی از مناطق مسابقات قایق اژدها را برگذار می کنند.

بازدید از چین در ماه اکتبر

هفته اول اکتبر تعطیل ملی است، بنابراین سفر در طول این زمان بسیار شلوغ و بهتر است که از سفر در این ماه اجتناب شود. بقیه اکتبر، بسیار لذت بخش است و درجه حرارت نیز بسیار دلپذیر است،کمی همراه با باران و درختانی پر از شاخ و برگ.

بازدید از چین در ماه نوامبر

ماه نوامبر شروعی برای دیدن رنگ پاییزی بر شاخ و برگ درختان است؛ به خصوص در مناطق شمالی و مرکزی کشور این رنگ ها دیده می شوند. روزهای سرد و خشک می شوند و آسمان آبی روشن می باشد، که باعث می شود در صورت مهم نبودن سردی هوا برای شما، این ماه بسیار عالی برای بازدید شود. هم چنین در شمال کشور امکان دیدن ریزش اولین بارش برف در ماه نوامبر وجود دارد. مناطق اصلی در سراسر کشور کمتر شلوغ هستند، به همین دلیل گردشگری داخلی در ماه نوامبر خیلی محبوب نیست.

رویدادها و جشنواره ها

  • جشنواره لوشنگ Lusheng، گوئیژو ( در ماه نوامبر): این همان جشنواره در ماه آوریل است اما در مناطق مختلف استان گوئیژو برگزار شد.

بازدید از چین در ماه دسامبر

در ماه دسامبر ، هوا در سراسر چین سرد است، و دما در مکان هایی مانند پکن و شیان بسیار پایین است. در این مناطق، روز معمولا سرد و خشک است، و امکان ریزش برف نیز وجود دارد. اگر سرما برای شما خیلی مهم نیست، ماه دسامبر زمان بسیار خوبی برای دیدار از پکن استپ. غرب چین فوق العاده سرد است ولی توصیه به بازدید آن می شود. جنوب چین درجه حرارت معتدل تری دارد، اما به دلیل جو مرطوب آن، احساس سردتر از دمای واقعی را خواهید داشت.