تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه

تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه یکی از دراماتیک ترین اخبار روز دنیاست. به دنیا آوردن نوزاد حتی در بهترین زمان ممکن، کاری بسیار سخت و دشواری است. حالا تصور کنید که در هواپیما و بدون هیچ دکتر و متخصصی در این حوزه و بدتر از آن نبود فضای مناسب و تجهیزات، چگونه می توان نوزاد را به دنیا آورد.

خدمه هواپیمایی ترکیه، در میانه پرواز و در ارتفاع ۴۲ هزار پایی یا ۱۲ کیلومتری سطح زمین، بعد از زایمان یکی از مسافران، اضافه شدن یک نوزاد دختر به جمع سرنشینان هواپیما را جشن گرفتند.

تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه

تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه

گاهی اوقات هیچ چیزی بدتر از بودن یک کودک در هواپیما نیست، به خصوص زمانی که پرواز طولانی و کودک بی تاب است. زیرا سرگرم‌کردن کودکان روی زمین چندان کار آسانی نیست، چه برسد به وقت سفرهای هواپیمایی که بچه‌ها در فضای محدود و همراه با بیگانه‌ها، باید مدت‌زمان مشخصی را بگذرانند. حالا تصور کنید که کسی بخواهد آن‌جا زایمان کند.

مادر و نوزاد محض فرود هواپیما به استانبول، به بیمارستان منتقل شده و طبق گزارش‌هایی، در حال حاضر هر دو در سلامت کامل به سر می‌برند.

تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه

تولد یک نوزاد در پرواز ترکیه

مسئولان این شرکت هواپیمایی با اشتراک‌گذاری تصاویر این نوزاد در توییتر تولد او در کابین هواپیما را تبریک گفتند.

شاید این خیالی نیست که ناوگان هواپیمایی ترکی «ترکیش ایرلاینز» شش سال متوالی است که در ردیف بهترین خطوط هواپیمایی جهان می‌آید. حالا بر خدمات بی‌عیب و نقص این ناوگان هواپیمایی، زایمان‌خانه و نرس‌های ولادی نیز افزون شده است.

بیشتر شرکت‌های هوایی به زنان باردار، تا هفته سی و ششم بارداریشان اجازه پرواز می‌دهند. زنانی که در هفته بیست و هشتم به بعد هستند، باید نامه‌ای از طرف پزشکشان همراه داشته باشند که برآوردی از تاریخ بارداری بدهد.