شهر تاریخی اولیندای برزیل

شهر تاریخی اولیندای برزیل (به پرتغالی: Olinda به معنای ” آه، چه خوب” است ) یک شهر ساحلی اولیندا در شمال شرقی ایالت پِرنامبوکو، روی یک تپه قرار گرفته است. بخش‌های تاریخی این شهر در سال ۱۹۸۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

در این شهر زیبا و تاریخی، بیشتر فرهنگ آفریقا را می‌بینید؛ سرسبزی و طراوت درختان و خانه‌های قدیمی و رنگارنگ شیروانی‌دار، آدم را یاد شهرهای ساحلی شمال ایران می‌اندازد. این شهر قدیمی در برزیل، پر از رستوران، کلیسا‌، موزه و گالری هنری است. یک کارناوال پرشور و حال هم هر سال در آن برپا می‌شود که بیشتر موسیقی‌ها و فرهنگ سنتی آفریقایی در آن جریان دارد و کمی با کارناوال‌های ریودوژانیرو و سالوادور متفاوت است.

شهر تاریخی اولیندای برزیل

شهر تاریخی اولیندای برزیل

جشنواره اولیندا، یکی از سه بزرگترین کارنوال های کشور برزیل می باشد که در شهر رسیف برگزار می شود. تنها این کارنوال در سال ۲۰۰۶، بیش از ۲ میلیون نفر بازدید کننده و شرکت کننده داشته است، از این رو از محبوب ترین جشنواره ها در برزیل محسوب می شود. در این روز، در کلیه خیابان ها و کوچه ها موسیقی محلی سامبا پخش می شود و مردم در هر گوشه ای از شهر این رخداد را جشن می گیرند. ریشه این جشنواره به سال ۱۹۷۷ باز می گردد و از آن زمان تا کنون به تجملات و سنت های آن افزوده شده است.

یکی از ویژگی های این جشنواره، طنز سیاسی و اجتماعی آن می باشد که مردم با گریم کردن خود شبیه به مقامات سیاسی و دولتی به همراه موسیقی به جشن و پایکوبی می پردازند. عروسک های غول پیکر ساخته شده توسط مردم در سراسر این جشنواره به چشم می خورد که هم شکل می باشند از رئیس جمهور، سیاستمداران و شخصیت های معروف دیگر.

شهر تاریخی اولیندای برزیل

شهر تاریخی اولیندای برزیل

شهر اولیندا، شهر رنگارنگ، کوچک و بسیار جذابی است. خیابان کوچکی که با رنگ های صورتی، آبی، زرد، قرمز،و سبز رنگ نقاشی شده اند و در واقع، خانه ها در شهر اولیندا، یک نمایشگاه افسانه ای از هنر خیابانی را به نمایش می گذارند.

شهر تاریخی اولیندای برزیل

شهر تاریخی اولیندای برزیل