افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ دی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از ارسال نامه به رئیس جمهوری برای تأمین اعتبارات رویداد «تبریز ۲۰۱۸» خبر داد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، «زهرا احمدی پور»، معاون رئیس جمهوری روز شنبه (۲۰ خرداد) در دومین جلسه ستاد ملی تبریز ۲۰۱۸ که با حضور معاونان این سازمان، اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی، صادق نجفی شهردار تبریز، مرتضی آبدار بخشایش مدیر کل میراث فرهنگی این استان و نمایندگانی از دستگاه های عضو ستاد ملی این رویداد در سالن فجر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، با اعلام این خبر افزود:

این نامه روز یکشنبه ۲۱ خرداد به رئیس جمهوری ارسال می شود.

او با بیان اینکه براساس مصوبه دولت، دستگاه های استانی و ملی بخشی از اعتبارات این رویداد مهم و بین المللی را تأمین می کنند، افزود:

برای تأمین بخش دیگری از اعتبارات این رویداد مهم نامه ای به رئیس جمهوری ارسال خواهیم کرد.

احمدی پور در ادامه به فعالیت های ستاد استانی در رویداد تبریز ۲۰۱۸ اشاره کرد و افزود:

از استان خواسته ایم که برش های استانی و برش های زمانی طرح های ارائه شده را هرچه زودتر تعیین کند.

معاون رئیس جمهور گفت:

در حال حاضر، پنج محور گردشگری در استان آذربایجان شرقی برای رویداد «تبریز ۲۰۱۸» تعیین شده که باید مشخص شود برای هر محور چه زیرساخت هایی نیاز است. این پنج محور باید به صورت دقیق بررسی و زیرساخت های آن ها تعیین شود. پیشنهاد می شود برای هر محور یک اسم نیز درنظر گرفته شود.

افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ دی

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اضافه کرد:

رویداد «تبریز ۲۰۱۸» در تاریخ ۱۰ دی سال جاری در تبریز به صورت رسمی آغاز می شود و برای حضور در افتتاحیه این رویداد مهم و بین المللی از رئیس جمهوری، اعضای کابینه، وزرا و سفرای خارجی دعوت شده است.

او با بیان این که هماهنگی با تورگردانان برای تعریف تورهای خارجی به مقصد تبریز یکی دیگر از اقدامات برای معرفی این شهر است، گفت:

برنامه ریزی ها برای برگزاری هرچه مطلوب تر این رویداد در سال ۲۰۱۸ از ماه ها پیش در دو سطح ملی و استانی آغاز شده و یکی از مهم ترین کارهایی که در آینده انجام خواهد شد، برگزاری نشست معاونان گردشگری سراسر کشور با هدف برنامه ریزی برای تعریف تورهای گردشگری به مقصد تبریز است.

احمدی پور در بخش دیگری از صحبت های خود به نقش تبلیغات اشاره کرد و افزود:

قوی ترین کاری که باید برای این رویداد انجام داد تبلیغات و معرفی آن است. برگزاری همایش ها و نمایشگاه های بین المللی در تبریز یکی دیگر از اقدامات است؛ ضمن اینکه به نظر می رسد معرفی «تبریز ۲۰۱۸» در خطوط پروازی، قطارها و اتوبوس های برون شهری و … از دیگر اقداماتی است که می تواند در معرفی این رویداد مؤثر باشد.

معاون رئیس جمهور با طرح این پیشنهاد که وب سایت های چند زبانه برای این رویداد تعریف شود و از ظرفیت شبکه های اجتماعای در این خصوص استفاده شود، افزود:

لازم است بروشورها و دعوت نامه هایی با موضوع تبریز ۲۰۱۸ تهیه و در خطوط پروازی به مسافران عرضه شود تا هر مسافر ضمن مطالعه این بروشورها و دعوت نامه ها خود را در مقام گردشگر به این رویداد دعوت شده ببیند.

افتتاح رسمی تبریز 2018 در 10 دی

افتتاح رسمی تبریز ۲۰۱۸ در ۱۰ دی

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، یکی از مهم ترین ویژگی های آذربایجان شرقی و خصوصا شهر تبریز را بُعد تاریخی آن دانست و بیان کرد:

برای مثال، رویدادهایی مانند مشروطه در این استان می تواند کمک مهمی به معرفی تبریز کند و باعث برگزاری هر چه بهتر رویداد «تبریز ۲۰۱۸» شود.