راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه

جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه برگزار می شود که یازده شهر از این کشور میزبان این مسابقات هستند، از جمله: مسکو، سن پترزبورگ و کازان.

با مطالعه ی راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، می توانید بهترین شهر را برای تماشای مسابقات انتخاب کنید.

آژانس خدمات مسافرتی و جهانگردی آدراپانا برگزار کننده تور ویژه جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه می باشد!

همان طور که می دانید جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای جهان است که علاوه بر ورزشکاران، افراد زیادی برای آن لحظه شماری می کنند. در این جام جهانی، مسکو به مرکزی برای فوتبال تبدیل می شود و مراسم افتتاحیه جام جهانی فوتبال و شماری از بازی‌های مراحل پایانی این مسابقات هم در این شهر برگزار می شود. این رقابت ها به مدت یک ماه به طول می انجامد و از ۱۴ ژوئن تا ۱۵ جولای ادامه پیدا می کند.

راهنمای سفر برای جام جهانی 2018 در روسیه

راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه

روسیه هم همانند کشورهای میزبان قبلی، خود را برای این دوره مسابقات تدارک ویژه دیده و استادیوم های نوسازی شده را برای جام جهانی آماده می کند.

نکته مهم در این کشور میزبان، دور بودن فاصله ی شهرهای از یکدیگر است، که باید دید برنامه ی کشور روسیه درباره ی این موضوع چه خواهد بود. به همین دلیل در این مطلب می خواهیم شما را راهنمایی کنیم تا بتوانید شهر بهتر را برای اقامت در طول این دوره مسابقات انتخاب کنید.

شهرهای میزبان جام جهانی روسیه ۲۰۱۸:

۱۱ شهر: ۱.کالینینگراد (Kaliningrad)، ۲.قازان (Kazan)، ۳.مسکو (Moscow)، ۴.نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، ۵.روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)، ۶.سن پترزبورگ (Saint Petersburg)، ۷.سامارا (Samara)، ۸.سارانسک (Saransk)، ۹.سوچی (Sochi)، ۱۰.ولگوگراد (Volgograd) و ۱۱.یکاترینبورگ (Ekaterinburg) در روسیه میزبان جام جهانی خواهند بود.  هرکدام از این شهرها دیدنی‌های منحصربه‌فردی دارند.

راهنمای سفر برای جام جهانی 2018 در روسیه

راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه

بهترین شهرها برای اقامت مسکو و کازان می باشد که به معرفی اجمالی آنها می پردازیم.

در مسابقات جام جهانی، افتتاحیه یکی از جذاب ترین و مهم ترین بخش ها خواهد بود، به همین دلیل مسکو بهترین شهر برای اقامت است، چراکه افتتاحیه در آن شهر برگزار می شود.

این شهر دو ورزشگاه با نام‌های لوژنیکی و اوتکریتیه دارد که در سال ۲۰۰۸ هم میزبان بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا بودند. مسکو همچنین قابلیت دسترسی بالا از دیگر شهرها را دارد و به عنوان پایتخت روسیه، می‌تواند انتخاب خوبی برای علاقه‌مندان به مسابقات باشد. به‌هرحال بایستی توجه کرد که روسیه کشور بزرگی است و حتی با اقامت در مسکو نمی‌توان به راحتی به همه شهرها برای تماشای مسابقات سفر کرد.

راهنمای سفر برای جام جهانی 2018 در روسیه

راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه

شهر کازان جایگاه تلاقی رودهای وُلگا و کازانکا در بخش اروپایی روسیه است. کرملین کازان از میراث جهانی یونسکو است. شهر کازان، خاستگاه باشگاه فوتبال روبین کازان، از تیم‌های سرشناس و پرافتخار لیگ برتر روسیه است. این شهر در سال ۲۰۰۹ به عنوان پایتخت ورزشی روسیه انتخاب شد؛ و در سال ۲۰۱۳ میزبان مسابقات المپیاد تابستانی دانشجویی بود. در سال ۲۰۱۵ نیز میزبان مسابقات جهانی ورزش‌های آبی بوده و در سال ۲۰۱۸ نیز یکی از شهرهای میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود.

اگرچه مناطق دیدنی این شهر نسبت به مسکو کمتر است ولی مزایای دیگری دارد که شاید باعث شود شما این شهر را برای اقامت انتخاب کنید.

راهنمای سفر برای جام جهانی 2018 در روسیه

راهنمای سفر برای جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه

با اقامت در کازان می‌توانید به دیدن مسابقات سه شهر دیگر یعنی نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)، سامارا (Samara) و سارانسک (Saransk)، نیز بروید. ورزشگاه‌های این شهرها چهل هزار نفر جمعیت دارند و با توجه به فاصله زیادشان از مسکو یافتن بلیط برایتان بسیار ساده تر خواهد شد. تنها مشکل اقامت در کازان برای دیدار مسابقات این است که از مرحله یک چهارم به بعد، بازی‌ای در این شهر برگزار نمی‌شود.

نکات مهم راجع به جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه:

عدم نیاز به ویزا

 رییس‌جمهور روسیه اعلام کرده است که تماشاگران این دوره از جام جهانی نیازی به کسب ویزا نخواهند داشت.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانونی را امضا کرد که طبق آن تماشاگران مسابقات جام جهانی روسیه نیاز به ویزا ندارند.

آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه بسیار سرد است ولی خوشبختانه در این دوره، مسابقات در فصل تابستان برگزار می شود و آب و هوا معتدل خواهد بود. پیش بینی می‌شود که دمای هوا در طول مسابقات به طور میانگین ۲۰ درجه سانتی‌گراد باشد.

اختلاف ساعت با روسیه

با توجه به اینکه روسیه کشور پهناوری است، محدوده‌های زمانی در شهرهای گوناگون آن متفاوت است. با توجه به شهری که قصد سفر و اقامت به آن را دارید، زمان خود را تنظیم کنید.

نیاز به آداپتور برقی دارید

ولتاژ برق در سراسر این کشور، ۲۲۰ ولت است. برای شارژ وسایل خود نیز بایستی از دوشاخه‌هایی با استاندارد اروپایی استفاده کنید.

تبدیلات ارزی

تبدیل ارز معمولاً یکی از مشکلات مسافرین تور روسیه است. حتما پیش از اینکه قصد سفر کنید، اطلاعات کافی از نوع ارز در این کشور و نیز مقدار کافی پول تبدیل شده داشته باشید. معمولا توصیه می‌شود که از چک‌های مسافرتی در روسیه استفاده نشود.

برای اطلاعات بیشتر راجع به روسیه، به لینک های زیر مراجعه کنید: