راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به ارمنستان

راهنمای سفر به ارمنستان

تیکبدون داشتن ویزا می توانید به ارمنستان سفر کنید. (از ایران)

آب و هوای ارمنستان

گردشگران می‌توانند در سفر خود به ارمنستان، فصل مناسب را با توجه به علایقشان انتخاب کنند. اگر در تابستان به این کشور سفر کنید، با هوایی گرم و البته خشک مواجه خواهید شد و میانگین دمای آن نیز در این مدت ۱۸ تا ۳۵ درجه سانتیگراد است و گاهی شاهد بارش باران نیز خواهید بود. در تابستان این آب و هوای گرم بیشتر در پایتخت ارمنستان به چشم می‌خورد ولی گردشگران می‌توانند در تابستان نیز در مناطق اطراف این کشور روز‌های بسیار خوبی داشته باشند و شرایط هوایی به شکلی است که شاید شب‌ها نیاز به لباس گرم باشد. اما زمستان در ارمنستان در مناطق مختلف فرق می‌کند. پایتخت این کشور زمستان‌های چندان سردی ندارد اما گاهی شاهد روز‌های برفی در این شهر هستیم. میانگین دما در این منطقه ۲ تا منفی ۱۰ است. در سایر مناطق این کشور و استراحتگاه‌های اسکی، زمستان‌های بسیار سردی را تجربه خواهید کرد و بدون داشتن لباس گرم، شرایط خوبی نخواهید داشت.

دمای هوای ارمنستان در بهار، به طور میانگین 13 درجه است. در گرمترین حالت به 25 درجه و سردترین حالت به 1 درجه می رسد. ماه های مارچ، آپریل و می تقریبا همان ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد.

آب و هوای ارمنستان در بهار

آب و هوای ارمنستان در بهار

دمای هوای ارمنستان در تابستان، به طور میانگین 26 درجه است. در گرمترین حالت به 34 درجه و سردترین حالت به 16 درجه می رسد. ماه های جون و جولای و آگوست تقریبا همان ماه های تیر و مرداد و شهریور می باشد.

آب و هوای ارمنستان در تابستان

آب و هوای ارمنستان در تابستان

دمای هوای ارمنستان در پاییز، به طور میانگین 14.5 درجه است. در گرمترین حالت به 29 درجه و سردترین حالت به 2 درجه می رسد. ماه های سپتامبر و اکتبر و نوامبر تقریبا همان ماه های مهر و آبان و آذر می باشد.

آب و هوای ارمنستان در پاییز

آب و هوای ارمنستان در پاییز

دمای هوای ارمنستان در زمستان، به طور میانگین -1 درجه است. در گرمترین حالت به 6 درجه و سردترین حالت به -6 درجه می رسد. ماه های دسامبر و ژانویه و فوریه تقریبا همان ماه های دی و بهمن و اسفند می باشد.

آب و هوای ارمنستان در زمستان

آب و هوای ارمنستان در زمستان

هزینه حمل و نقل عمومی ارمنستان

بلیت تک سفره (مترو، اتوبوس): ۰/۲۱ دلار

کرایه تاکسی (تعرفه عادی برای سوار شدن): ۱/۲۶ دلار

۱ کیلومتر جابجایی با تاکسی (تعرفه عادی): ۰/۲۱ دلار

انتظار یک ساعته تاکسی (تعرفه عادی): ۲/۱۱ دلار

هر لیتر بنزین: ۰/۸۷ دلار

میانگین قیمت مواد غذایی ارمنستان

یک وعده غذا در رستوران‌های ارزان: ۶/۳۲ دلار

یک وعده غذا در رستوران‌های قیمت متوسط: ۲۱ دلار

مک دونالد: ۴/۲۱ دلار

دخانیات در ارمنستان

مصرف دخانیات در اماکن عمومی به کلی ممنوع است اما ارمنستان یکی از بالاترین نرخ های استفاده از دخانیات در اروپا را دارد.

مکان های استراحت در ارمنستان

برای استراحت اماکن مختلفی وجود دارد. در خارج از ایروان مناطق تفریحی مختلفی وجود دارد که کلبه هایی را کرایه می دهند.

اختلاف ساعت با تهران

 • نیمه اول سال : 00:30+

 • نیمه دوم سال : 00:30-

زبان رسمی

ارمنی

واحد پول

درام

نوع برق شهری

۲۳۰ ولت/ ۵۰ هرتز (دوشاخه نوع C، F)

انواع پریز برق

Type C Type F

پیش شماره

00374

شماره اضطراری

 • آتش نشانی: 101

 • اداره پلیس: 102

 • اورژانس: 103

 • حوادث گاز: 104

 • ساعت گویا:110

جهت رانندگی

راست

پایتخت

ایروان

فرودگاه

فرودگاه بین المللی زوارتنوتس

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول
 • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : ارمنستان

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

20,712 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

24,939

تعرفه تماس با ایران

135,263

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

10,567

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

20,000

اپراتورهای طرف قرارداد

ARMENTEL-Orange-K TELECOM

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود ، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

 • تعرفه رومینگ ایرانسل

نوع ارتباط

Armentel

Orange,Karabakh,VivaCell

مکالمه داخلی

2000تومان

10000تومان

مکالمه با ایران

2000تومان

10000تومان

دریافت مکالمه

2000تومان

4000تومان

ارسال پیامک

1000تومان

2000تومان

دریافت پیامک

-

-

اینترنت (به ازای هر مگابایت)

1500تومان

44032تومان

متروی ارمنستان:

در ایروان از جنوب به شمال یک خط مترو مدرن وجود دارد که سراسر شهر را طی میکند که در سال ۱۹۸۱ ساخته شده است و قیمت هر بلیط مترو ۵۰ درام ارمنستان یا ۱۵۰ تومان ایران است که ارزانترین و ساده ترین و سریعترین وسیله حمل و نقل در شهر ایروان است. مترو فقط یک خط اصلی و ۱۰ ایستگاه دارد در ساعات شلوغی هر ۵ دقیقه و در مواقع خلوت هر ۱۵ دقیقه یک قطار توقف می کند. ساعت کار مترو ایروان تا ۱۱شب است. نقشه ی متروی ایروان را در زیر آورده ایم.

نقشه ی متروی ایروان

نقشه ی متروی ایروان

آداب و رسوم مردم ارمنستان

اگر می خواهید فرهنگ عالی و ارزشمند ارمنی ها را درک کنید، لازم است مدتی مثل خودشان در این کشور زندگی کنید. انسان دوستی و احترام به هم نوع یکی از اصلی ترین اصول اخلاقی ارمنی هاست.

بیشترین جمعیت مردم ارمنستان را نژاد ارمنی تشکیل می دهد که حدود 98% جمعیت کشور است. ارامنه از زمان قدیم در جنوب منطقه قفقاز ساکن هستند و آنان نیز همانند ایرانیان خود را آریایی می دانند. مردم ارمنی از نظر فرهنگی شباهت های زیادی با ایرانیان دارند و این برگرفته از تاریخ این دو کشور است.

 •  ارمنیها جشن‌های بسیاری دارند که بعضی از این جشن‌ها مذهبی و بعضی دیگر باستانی می باشند.

 •  لباس مردان ارمنستان مابین لباس سنتی مردان ساکن خطه شمالی ایران و لباس مردان گرجی بوده است و نشان از سال های نفوذ فرهنگ ایرانی در منطقه قفقاز دارد.

 •  لباس زنان ارمنی که تحت عنوان داراز شناخته می شود نیز شبیه لباس های زنان سایر ملل ساکن در منطقه است و شامل لباس بلند و زردوزی شده و روسری به رنگهای شاد می باشد.

 •  اکثر غذاهای سنتی ارمنستان بسیار شبیه به غذاهای سنتی ایرانی و ترکی بوده و به خوبی می توان تاثیر فرهنگ ایرانی را در پخت غذای ارامنه دید.

 •  یكی‌ از بخش های‌ بسیار مهم‌ فرهنگ‌ ارمنستان‌ موسیقی‌ است.

 •  گرچه ارامنه بسیار میهمان­ نواز و خون گرم هستند اما به آداب و رسوم بسیار توجه می کنند. باید در نظر داشته باشید که معمولا برای سلام و خداحافظی در اولین ملاقات، مانند فرانسوی ها و آلمانی ها، این افراد کسی را نمی بوسند. ارامنه معمولا برای احوال پرسی به شما دست خواهند داد. زمانی که با آن ها دوست شدید می توانید صورتشان را ببوسید و خداحافظی کنید. اما در نظر داشته باشید که دوستی با آن ها بسیار ساده است.

 •  در قانون ارمنستان، در صورت حساب میهمانان، انعام با در نظر گرفتن ۱۰ درصد حق سرویس اضافه شده است. اگر در صورت حساب شما همچین چیزی قید نشده بود، توجه کنید که اگر کار خاصی در آن رستوران برای شما انجام دهند، خودشان از شما می خواهند که انعام را پرداخت کنید.

 •  زمانی که به تولد می روید و قرار است در یک مکان معین در ساعت معین آنجا باشید و در زمان معین رسیدید، از نیامدن میزبان در آن زمان هیچ نگران نشوید. مسئله زمان در هر فرهنگی متفاوت است. زمانی که برای ارامنه زودتر از موعد می باشد ممکن است برای یک ایرانی دیر باشد. بنابراین انتظار منتظر شدن به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه را داشته باشید.

 •  زمانی که به صرف شام دعوت می شوید باید بدانید که شام در ساعت ۱۵ تا ۲۰ عصر صرف می شود.

به طور کلی مردم ارمنستان بسیار خوش برخورد هستند و شما مسافران تور ارمنستان اگر رسوماتی را نیز درست انجام ندهید مشکلی پیش نخواهد آمد.

 
هتل یوروپ

هتل یوروپ | ایروان

هتل یوروپ یکی از هتل های 4 ستاره و مدرن کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل واقع در چند قدمی میدان جمهوری و مرکز شهر ایروان بوده و فقط 500 متر تا کلیسای زیبای Sourp Krikor Lusavorich فاصله دارد.

هتل هاوس

هتل هاوس | ایروان

هتل هاوس یکی از هتل های 3 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل در مرکز شهر و در نزدیکی میدان جمهوری واقع شده و برای اقامت خانواده ها مناسب است.

هتل ایروان دلوکس

هتل ایروان دلوکس | ایروان

هتل ایروان دلوکس (Yerevan Deluxe Hotel) ایروان هتل ایروان دلوکس یکی از هتل های ۳ ستاره کشور ارمنستان و شهر

هتل آویا ترانس

هتل آویا ترانس | ایروان

هتل آویا ترانس یکی از هتل های 4 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل زیبا در مرکز تاریخی ارمنستان در خیابان Abovyan واقع شده و ۳ دقیقه (پیاده) از ایستگاه متروی میدان جمهوری فاصله دارد.

هتل اربونی

هتل اربونی | ایروان

هتل اربونی یکی از هتل های 3 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل در مرکز شهر ایروان و نزدیکی میدان ریپابلیکا قرار دارد و خانه اپرای معروف ایروان نیز در فاصله 10 دقیقه ای آن می باشد.

هتل آرارات

هتل آرارات | ایروان

هتل آرارات یکی از هتل های مشهور و قدیمی کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل 4 ستاره در سال ۲۰۰۰ بعد از یک بازسازی کلی با نمایی زیباتر و با سرویس هایی عالی تر، در اختیار مسافران قرار گرفته است و در عین حال پس از بازسازی و مدرنیته شدن، همچون یک هتل تازه بنا شده، مسافران را راضی نگه داشته است.

هتل والنسیا

هتل والنسیا | ایروان

هتل والنسیا یکی از هتل های 3 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل زیبا در کنار پارک آبی ایروان واقع شده است (با فاصله 2 دقیقه پیاده روی) و همچنین در فاصله ده دقیقه ای میدان جمهوری و مرکز شهر ایروان قرار دارد.

هتل رجینه

هتل رجینه | ایروان

هتل رجینه یکی از هتل های 3 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل در یکی از زیباترین و دنج ترین مکانهای ایروان قرار گرفته است و فاصله آن تا فرودگاه بین المللی Zvartnots حدود 20 دقیقه (با ماشین) می باشد.

هتل ماریوت ارمنیا

هتل ماریوت ارمنیا | ایروان

هتل ماریوت ارمنیا یکی از هتل های 4 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل با ارائه عالی ترین امکانات و خدمات، تلفیقی از تجمل و راحتی و خاطراتی فراموش نشدنی را برای مهمانان تفریحی و تجاری خود به ارمغان می آورد.

هتل آنی پلازا

هتل آنی پلازا | ایروان

هتل آنی پلازا یکی از بزرگترین هتل های 4 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر ایروان و داشتن دسترسی‌ خوب، یکی از گزینه‌های مورد نظر گردشگران تور ارمنسان برای اقامتشان می باشد.

رویال پالاس

رویال پالاس | ایروان

هتل رویال پالاس یکی از هتل های 3 ستاره کشور ارمنستان و شهر ایروان می باشد. این هتل در مکان بسیار آرامی قرار گرفته است و تنها به فاصله ۱۰ دقیقه (با ماشین) تا مرکز شهر فاصله دارد.

هتل هرازدان

هتل هرازدان | ایروان

هتل هرازدان یکی از هتل های 3 ستاره شهر ایروان می باشد. این هتل در مرکز شهر ایروان و با صد متر فاصله تا کلیسای سنت سرکیس (Saint Sarkis Church) قرار دارد.

بارگذاری بیشتر لیست ها
بارگذاری بیشتر لیست ها