راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

سفر روسیه نیاز به ویزا دارد.

آب و هوای روسیه

مسكو داراي زمستانهاي سرد است كه حتی دما به 12- درجه سانتيگراد می رسد و دارای تابستانهاي گرم و معتدل است كه بالاترين دما در ماه هاي تير تا شهريور را دارد که به حدود 20-24 درجه سانتيگراد مي رسد. ( البته در تابستان 2010 گرماي بي سابقه اي را تجربه كرد كه منجر به آتش سوزي های جنگل هاي اطراف شهر شد.)

مسکو آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. تابستان‌هایی گرم، گاهی داغ و نسبتا مرطوب و زمستان‌هایی طولانی و سرد. تابستان مسکو از اواسط می شروع می‌شود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد و زمستانش هم از اوایل نوامبر تا پایان مارس طول می‌کشد وبرف روی زمین می‌نشیند و شهر سفیدپوش می‌شود. با توجه به این شرایط آب و هوایی، شاید بهترین زمان برای سفر به مسکو اواخر بهار و اوایل پاییز باشد؛ مخصوصا که در این ماه‌ها فستیوال‌هایی هم در شهر برگزار می‌کنند.

دمای هوای روسیه در بهار، به طور میانگین 7 درجه است. در گرمترین حالت به 21 درجه و سردترین حالت به -5 درجه می رسد. ماه های مارچ، آپریل و می تقریبا همان ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد.

آب و هوای روسیه در بهار

آب و هوای روسیه در بهار

دمای هوای روسیه در تابستان، به طور میانگین 18.5 درجه است. در گرمترین حالت به 25 درجه و سردترین حالت به 13 درجه می رسد. ماه های جون و جولای و آگوست تقریبا همان ماه های تیر و مرداد و شهریور می باشد.

آب و هوای روسیه در تابستان

آب و هوای روسیه در تابستان

دمای هوای روسیه در پاییز، به طور میانگین 6 درجه است. در گرمترین حالت به 17 درجه و سردترین حالت به -1 درجه می رسد. ماه های سپتامبر و اکتبر و نوامبر تقریبا همان ماه های مهر و آبان و آذر می باشد.

آب و هوای روسیه در پاییز

آب و هوای روسیه در پاییز

دمای هوای روسیه در زمستان، به طور میانگین -5 درجه است. در گرمترین حالت به -1 درجه و سردترین حالت به -9 درجه می رسد. ماه های دسامبر و ژانویه و فوریه تقریبا همان ماه های دی و بهمن و اسفند می باشد.

آب و هوای روسیه در زمستان

آب و هوای روسیه در زمستان

جدول پروازهای تهران به مسکو (آخرین به روز رسانی: 28 اردیبهشت 96)

ایرلاین

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهارشنبه

پنج شنبه

جمعه

توقف

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

دارد

​​برای اطلاع از آخرین تغییرات با ما تماس بگیرید.

021-88542094

انعام دادن در روسیه :

در این كشور نیز دادن انعام ضروری نیست اما به آن توصیه می‌شود. معمولا ۱۰-۵ درصد صورتحساب رستوران را انعام می‌دهند. به رانندگان تاكسی هم ۵۰ تا ۱۰۰ روبل انعام داده می‌شود و در شرایط دریافت سایر خدمات هم معمولا تا ۱۰ درصد انعام درنظر گرفته می‌شود كه البته ندادن آن غیرمودبانه نیست.

 

بهترین زمان برای رزرو هتل های روسیه

با وجود اینکه مسکو شهری بزرگ است، اما هنوز زیرساخت‌های گردشگری در حد و اندازه‌ی این بزرگی را ندارد. بنابراین هتل‌های این شهر اغلب جهت مسائل تجاری رزرو می شوند. از این رو ممکن است در هر زمان از سال هتل‌ها پر باشند. فصل‌های پرگردشگر یا به اصطلاح High-season برای توریست‌ها از ماه مه تا سپتامبر محسوب می‌شود. پس اگر می خواهید با هتل‌های ارزان‌تری روبرو شوید خارج از این مدت به مسکو سفر کنید. گرچه ممکن است سردی هوا لذت سفر را تحت حاشیه قرار بدهد.

انواع هزینه‌ها

 • هزینه‌ی هاستل

مسکو از نظر هاستل‌ها واقعا در وضعیت خوبی به سر می‌برد و تنوع در آن موج می‌زند که البته به معنای ارزان بودن نیست. به طور میانگین اکثر هاستل‌های این شهر برای یک شب اقامت در اتاقی اشتراکی هزینه‌ای بین ۵۰۰ تا ۱,۲۰۰ روبل هزینه در بر دارند. اگر تمایل دارید در اتاق‌های خصوصی (یک تخت خواب، دو تخت خواب، تخت خواب دونفره) اقامت داشته باشید، باید به ازای هر شب اقامت حدود ۱,۰۰۰ تا ۲,۷۰۰ روبل هزینه بپردازید. البته اگر کمی جستجو کنید می توانید اتاق‌های ارزان‌تری هم پیدا کنید.

 • هزینه‌ی اقامت در هتل

مسکو شهری است که حتی با وجود استانداردهای اروپایی به واقع بسیار گران محسوب می‌شود. هتل‌های سطح پایین‌ می توانند کمی مقرون به صرفه باشند اما به همان اندازه هم سطح کیفیت آن‌ها پایین می‌آید. زمانی هم که بخواهید به هتل‌های تجارتی و سطح بالا بروید احساس می کنید که دارید در گران‌ترین هتل‌های جهان قدم می گذارید که تقریبا همینطور هم است.  برای آن دست از کسانی که توانایی اقامت در هتل‌های گران این شهر را ندارند پیشنهاد ما استفاده از هاستل‌ها است که قیمت‌های به مراتب پایین‌تری دارند و در قیاس با هتل‌های سطح پایین هم خیلی کمبودی ندارند. در هر صورت اگر بخواهیم قیمت‌ انواع هتل را در این شهر بر اساس کیفیت و ستاره دسته بندی کنیم، نتیجه به شرح زیر خواهد بود:

 • ۱ ستاره         ۶۰۰ تا ۲,۴۰۰ روبل

 • ۲ ستاره          ۸۴۷ تا ۴,۲۰۰ روبل

 • ۳ ستاره       ۱,۳۰۰ تا ۸,۲۷۷ روبل

 • ۴ ستاره        ۲,۸۳۲ تا ۱۰,۹۱۵  روبل

 • ۵ ستاره         ۴,۵۰۰ تا ۱۵,۹۸۹ روبل

 • متوسط قیمت مواد غذایی

خرید مواد غذایی ممکن است برای آن دست افرادی که محدودیت بودجه‌ای دارند کمی مشکل آفرین باشد، چرا که رستوران‌هایی با منوی غذای انگلیسی قیمت‌های بسیار گرانی دارند. اما اگر در رستوران‌های بومی و نقاطی که خود مردم روسیه اقدام به تهیه غذا می کنند خرید کنید می توانید از این نظر هزینه‌های بسیار کمتری کنید و البته غذاهای خوبی هم میل کنید.

صبحانه: اگر هتل مقصدتان این وعده‌ی غذایی را ارایه نمی کرد می توانید در رستوران‌ها و کافه‌های محلی با هزینه‌ی مناسبی یک وعده صبحانه‌ی سبک را میل کنید. (۲۴۰ تا ۴۰۰ روبل)

ناهار: رستوران‌های محلی ممکن است برای توریست‌ها کمی گیج کننده باشد، اما اگر بتوانید این مشکل را نادیده بگیرید هزینه‌های شما کمتر خواهد شد. (۳۰۰ تا ۶۰۰ روبل)

شام: پیدا کردن رستورانی خوب برای کسانی که مشکل بودجه‌ای دارند می توانند چالش برانگیز باشد، چرا که یا خیلی مجلل هستند یا کیفیت خوبی ندارند. در هر صورت باز هم پیشنهاد می‌کنیم از رستوران‌های محلی غذا تهیه کنید. (۴۰۰ تا ۸۰۰ روبل) اگر دوست دارید خودتان آشپزی کنید، بسته به اینکه به کدام سبک از غذای غربی یا آسیایی علاقمند باشید، می‌توانید مواد غذایی مورد نیاز یک هفته‌تان را با پرداخت به ترتیب حدود۲,۴۷۱ و۱,۸۴۸ روبل تهیه کنید. به یاد داشته باشید محاسبه قیمت‌ها بر اساس میزان کالری استاندارد و مواد غذایی مورد نیاز یک انسان سالم و بالغ تنظیم شده است که اقلامی چون نان تازه، برنج سفید، تخم مرغ، شیر (سبک غربی)، سینه‌ی مرغ (پوست کنده و بدون استخوان)، پنیر محلی (سبک غربی)، سیب درختی، پرتقال، گوجه فرنگی، سیب زمینی و کاهو می‌شود. مسلم است که اگر مواد بیشتری نیاز دارید، باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

 • هزینه‌ی حمل و نقل

خوشبختانه بر خلاف هزینه‌‌های اقامتی و غذایی، هزینه‌ی استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی این شهر بسیار ارزان‌تر است. سیستمی خوب و کارآمد که شامل مترو، اتوبوس و تراموای می‌شود. محبوب‌ترین وسیله‌ی نقلیه‌ی عمومی در این شهر مترو است که بسیار هم مقرون به صرفه است. بلیط های مترو در ایستگاه‌های آن و درون کیوسک‌هایی با حروف KACCA به فروش می رسند. برای خرید بلیط اتوبوس هم می توانید در بعضی از ایستگاه‌های مترو و نه همه‌ی آن‌ها اقدام کنید. اما پیشنهاد ما این است که در جایگاه‌های مخصوصی که در محل‌های توقف اتوبوس‌ها تعبیه شده است با به زبان آوردن عبارت "avtoboos beelyet" اقدام به تهیه بلیط کنید. البته از راننده‌ها هم می توان بلیط خرید که چند روبل گران‌تر هستند و پیشنهاد نمی‌شود. هزینه‌ی انواع بلیط و جابجایی در مسکو به شرح زیر است:

 • تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر                                      ۲,۴۰۰ تا ۳,۵۰۰ روبل

 • قطار Aeroexpress از فرودگاه SVO  تا مرکز شهر          ۳۴۰ روبل

 • قطار Aeroexpress از فرودگاه DME تا مرکز شهر          ۴۰۰ روبل

 • هر ۳ کیلومتر جابجایی با تاکسی در شهر                       ۳۰۰ تا ۵۰۰ روبل

 • بلیط مترو در شهر                                                       ۴۰ روبل

اگر می‌دانید تعداد سفرهایتان زیاد است و از ۱ تا ۷ روز در این شهر اقامت دارید، پیشنهاد ما خرید کارت‌های هوشمند زیر، جهت استفاده نامحدود از سیستم حمل و نقل عمومی این شهر است تا در هزینه‌هایتان مقداری صرفه جویی کنید:

 • کارت هوشمند ۱ روزه-اعتبار تا ۲۴ ساعت پس از فعال سازی-۲۱۰ روبل

 • کارت هوشمند ۳ روزه- اعتبار تا ۳ روز پس از خرید-۴۰۰ روبل

 • کارت هوشمند ۷روزه-اعتبار تا ۱ هفته پس از خرید-۸۰۰ روبل

 • کارت‌های ۳۰، ۹۰ و ۳۶۵ روزه هم وجود دارند، از آنجایی که معمولا مسافرت‌ها بیشتر از ۱ هفته به طول نمی‌انجامد، پس دلیلی برای ذکر آن‌ها وجود ندارد.

توصیه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه ها

از موزه های رایگان بازدید کنید

سومین یکشنبه‌ی هر ماه، بسیاری از موزه‌های مسکو به طور رایگان به روی عموم باز هستند. پس طوری برنامه ‌ریزی کنید که در این روز آنجا حاضر باشید.

اختلاف ساعت با تهران

 • نیمه اول : 0.5+

 • نیمه دوم : 0.5-

زبان رسمی

روسی

واحد پول

روبل (RUB)

نوع برق شهری

220 ولت

انواع پریز برق

Type C Type F

پیش شماره

007095

شماره اضطراری

 • پلیس : 02

 • آتش نشانی:01

 • آمبولانس: 03

جهت رانندگی

راست

پایتخت

مسکو

شهرهای بزرگ

مسکو و سن پترزبورگ

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول

 • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : روسیه

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

79,000 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

158,000

تعرفه تماس با ایران

264,650

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

21,725

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

-

اپراتورهای طرف قرارداد

MEGAFON-VIMPELCOM(IMPULS)-MTS-NTC-NCC-OJSC

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

متروی روسیه :

در تور روسیه و در سفر به شهر مسکو می توانید شاهد یکی از زیباترین ایستگاه های متروی جهان باشید. این مترو نمایشی خیره کننده از معماری مسکو و سنت پترزبورگ است و قدمت آن به سال 1935 می رسد و تحت فرمان استالین ساخته شده است. متروی مسکو به یکی از جذابیت های روسیه تبدیل شده است.

شاید باور کردنش سخت باشد ولی تصاویر زیر، تصاویر مترویی در مسکو است.

تصویر نقشه ی متروی مسکوی روسیه هم در زیر آمده است :

نقشه مترو مسکو

نقشه مترو مسکو

آداب و رسوم روسیه

روسیه با هفده میلیون کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور دنیا و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. زبان رسمی مردم روسیه روسی است اما در بسیاری از قسمت های کشور زبان ترکی زبان دوم است. شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از گران ترین شهرهای جهان هستند. مسکو که نام آن برگرفته از نام رود «موسکوا» است، با تاریخی هشتصد و پنجاه ساله پایتخت کشور روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای حال حاضر اروپا است. جمعیت مسکو بیش از سیزده میلیون نفر است. بسیاری از مردم مسکو می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و در این شهر حدود دویست کلیسای فعال وجود دارد. شهر سنت پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می باشد. امروزه این شهر یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی، علمی و صنعتی روسیه بوده و با داشتن صدها موزه و نمایشگاه، آثار هنرمندان، شعرا، نویسندگان و موسیقی دانان بزرگ روسیه و جهان را در خود جای داده است.

 •  در روسیه معاصر کمتر چیزی از فرهنگ عامیانه گذشتگان باقی مانده است، با این وجود برخی از جشن ها و فستیوال های قدیمی مردم روسیه همچنان پابرجا مانده است. یکی از آن ها جشن خداحافظی با زمستان است که به نام «ماسلنیتسا» شهرت یافته است.

 •  فرهنگ وآداب و سنن روسی آمیخته ای از زندگی اسلاوهای شرقی، کلیسای ارتدکس و تا حدودی تأثیر پذیرفته از فرهنگ اروپایی است. روسیه کشوری اروپایی هست و درعین حال نیست. ریشه های این فرهنگ یک پای در شرق و یک پای در غرب دارد.

 •  ادبیات روسی یکی از غنی ترین ادبیات جهان و دارای شاهکارهای جاودانی است.

 •  در روسیه بیرون آمدن از منزل با دمپایی یا لباس راحتی حتی برای مدتی کوتاه مثلا خرید مجله یا روزنامه از کیوسک سر خیابان امری ناپسند است. مهمتر از آن طرز راه رفتن در خیابان است؛ افراد نباید به کسانی که از کنار آنها عبور می‌کنند با دقت نگاه کنند.

 •  روس ها هنگام دیدن گربه به خصوص اگر سیاه باشد به آن تف می اندازند و بدین ترتیب خود را از حوادث ناخوشایند حفظ می کنند.

 •  یکی از خرافات مردم روسیه این است که اگر کف دست راست بخارد، نشان این است که سود و منفعت کسب می شود و اگر کف دست چپ بخارد، زیان و خسارت عاید خواهد شد. خاریدن آرنج نشان از غم و اندوه است.

 •  مگس در غذا و نوشیدنی نشان از دریافت هدیه است و اگر روی خودش تف کند، چیز جدید به دست فرد می رسد.

 •   سوت زدن در روسیه در خیابان یا اماکن عمومی امری زشت و ناپسند است.

 •  اگر دو نفر در کنار هم راه می‌روند، خانم یا آن که بزرگتر و یا دارای مقام والاتر است در سمت راست حرکت می کند. به طور کلی می توان گفت که به ترتیب وسط، سمت راست، و سمت چپ در مسیر حرکت دارای اهمیت و احترام هستند.

 •  در روسیه سلام و احوالپرسی با آشنایان در خیابان حتی اگر بر خلاف میل باشد باید به جا آورده شود.

 •  فرهنگ مردم روسیه بر پایه فرهنگ شرقی پیریزی شده و در سال های اخیر بر اثر آمیختگی نه چندان مطلوب با فرهنگ غربی به فرهنگی با زیربنای شرقی و رویه غربی تبدیل شده است اما لجام گسیختگی فرهنگ غرب هنوز نتوانسته بر فرهنگ روس ها غلبه کند.

هتل آگنی کلاب

هتل آگنی کلاب | سنت پترزبورگ

هتل آگنی کلاب یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در ساختمان قرن 18 امی در مرکز شهر واقع شده است.

هتل هرزن هاوس

هتل هرزن هاوس | سنت پترزبورگ

هتل هرزن هاوس یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل واقع در مرکز شهر، تنها 2 دقیقه تا بلوار معروف نوسکی و میدان کاخ فاصله دارد.

هتل نوسکی اکسپرس

هتل نوسکی اکسپرس | سنت پترزبورگ

هتل نوسکی اکسپرس یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل یک هتل بیزینس کلاس است که در بهترین خیابان شهر واقع شده است.

هتل اولجینو

هتل اولجینو | سنت پترزبورگ

هتل اولجینو یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل تا ساحل تنها 5 دقیقه فاصله دارد.

هتل لی واشوف

هتل لی واشوف | سنت پترزبورگ

هتل لی واشوف یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در مرکز شهر قرار گرفته و تنها 5 دقیقه تا بلوار Kamennoostrovsky فاصله دارد.

هتل رینالدی آرت

هتل رینالدی آرت | سنت پترزبورگ

هتل رینالدی آرت یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این مینی هتل در مثلث طلایی شهر، وسط سه ایستگاه مترو قرار گرفته است.

هتل نیکیتا

هتل نیکیتا | سنت پترزبورگ

هتل نیکیتا یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در چند قدمی بلوار معروف نوسکی قرار گرفته است.

هتل استونی ایسلند

هتل استونی ایسلند | سنت پترزبورگ

هتل استونی ایسلند یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در بلوار اصلی شهر به نام Kamennoostrovsky قرار گرفته است.

هتل ادمیرالتیسکایا

هتل ادمیرالتیسکایا | سنت پترزبورگ

هتل ادمیرالتیسکایا یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در ساختمان موزه ی Alexander واقع شده است.

هتل آنتوریج

هتل آنتوریج | سنت پترزبورگ

هتل آنتوریج یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل در منطقه ای آرام، اقامتی راحت را برای مهمانان و مسافران رقم زده است.

هتل ریمارکا در استولیارنی

هتل ریمارکا در استولیارنی | سنت پترزبورگ

هتل ریمارکا در استولیارنی یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر سنت پترزبورگ می باشد. این هتل با امکانات بی نظیر در مرکز تاریخی سنت پترزبورگ واقع شده است.

بارگذاری بیشتر لیست ها
بارگذاری بیشتر لیست ها