راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به روسیه

راهنمای سفر به روسیه

اطلاعات ضروری

سفر روسیه نیاز به ویزا دارد.

 

اختلاف ساعت با تهران

  • نیمه اول : 0.5+

  • نیمه دوم : 0.5-

زبان رسمی

روسی

واحد پول

روبل (RUB)

نوع برق شهری

220 ولت

انواع پریز برق

Type C Type F

پیش شماره

007095

شماره اضطراری

  • پلیس : 02

  • آتش نشانی:01

  • آمبولانس: 03

جهت رانندگی

راست

پایتخت

مسکو

شهرهای بزرگ

مسکو و سن پترزبورگ

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول

  • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : روسیه

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

79,000 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

158,000

تعرفه تماس با ایران

264,650

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

21,725

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

-

اپراتورهای طرف قرارداد

MEGAFON-VIMPELCOM(IMPULS)-MTS-NTC-NCC-OJSC

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

جدول پروازهای تهران به مسکو (آخرین به روز رسانی: 28 اردیبهشت 96)

ایرلاین

شنبه

یکشنبه

دوشنبه

سه شنبه

چهارشنبه

پنج شنبه

جمعه

توقف

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ندارد

روزهای حرکت پروازهای تهران به مسکو

ضربدر

ضربدر

ضربدر

ضربدر

دارد

​​برای اطلاع از آخرین تغییرات با ما تماس بگیرید.

021-88542094

متروی روسیه :

در تور روسیه و در سفر به شهر مسکو می توانید شاهد یکی از زیباترین ایستگاه های متروی جهان باشید. این مترو نمایشی خیره کننده از معماری مسکو و سنت پترزبورگ است و قدمت آن به سال 1935 می رسد و تحت فرمان استالین ساخته شده است. متروی مسکو به یکی از جذابیت های روسیه تبدیل شده است.

شاید باور کردنش سخت باشد ولی تصاویر زیر، تصاویر مترویی در مسکو است.

تصویر نقشه ی متروی مسکوی روسیه هم در زیر آمده است :

نقشه مترو مسکو

نقشه مترو مسکو

انعام دادن در روسیه :

در این كشور نیز دادن انعام ضروری نیست اما به آن توصیه می‌شود. معمولا ۱۰-۵ درصد صورتحساب رستوران را انعام می‌دهند. به رانندگان تاكسی هم ۵۰ تا ۱۰۰ روبل انعام داده می‌شود و در شرایط دریافت سایر خدمات هم معمولا تا ۱۰ درصد انعام درنظر گرفته می‌شود كه البته ندادن آن غیرمودبانه نیست.

آداب و رسوم روسیه

روسیه با هفده میلیون کیلومتر مربع مساحت، بزرگترین کشور دنیا و هفتمین کشور پرجمعیت جهان است. زبان رسمی مردم روسیه روسی است اما در بسیاری از قسمت های کشور زبان ترکی زبان دوم است. شهرهای مسکو و سنت پترزبورگ از گران ترین شهرهای جهان هستند. مسکو که نام آن برگرفته از نام رود «موسکوا» است، با تاریخی هشتصد و پنجاه ساله پایتخت کشور روسیه و یکی از بزرگترین شهرهای حال حاضر اروپا است. جمعیت مسکو بیش از سیزده میلیون نفر است. بسیاری از مردم مسکو می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند و در این شهر حدود دویست کلیسای فعال وجود دارد. شهر سنت پترزبورگ، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می باشد. امروزه این شهر یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی، علمی و صنعتی روسیه بوده و با داشتن صدها موزه و نمایشگاه، آثار هنرمندان، شعرا، نویسندگان و موسیقی دانان بزرگ روسیه و جهان را در خود جای داده است.

* در روسیه معاصر کمتر چیزی از فرهنگ عامیانه گذشتگان باقی مانده است، با این وجود برخی از جشن ها و فستیوال های قدیمی مردم روسیه همچنان پابرجا مانده است. یکی از آن ها جشن خداحافظی با زمستان است که به نام «ماسلنیتسا» شهرت یافته است.

* فرهنگ وآداب و سنن روسی آمیخته ای از زندگی اسلاوهای شرقی، کلیسای ارتدکس و تا حدودی تأثیر پذیرفته از فرهنگ اروپایی است. روسیه کشوری اروپایی هست و درعین حال نیست. ریشه های این فرهنگ یک پای در شرق و یک پای در غرب دارد.

* ادبیات روسی یکی از غنی ترین ادبیات جهان و دارای شاهکارهای جاودانی است.

* در روسیه بیرون آمدن از منزل با دمپایی یا لباس راحتی حتی برای مدتی کوتاه مثلا خرید مجله یا روزنامه از کیوسک سر خیابان امری ناپسند است. مهمتر از آن طرز راه رفتن در خیابان است؛ افراد نباید به کسانی که از کنار آنها عبور می‌کنند با دقت نگاه کنند.

* روس ها هنگام دیدن گربه به خصوص اگر سیاه باشد به آن تف می اندازند و بدین ترتیب خود را از حوادث ناخوشایند حفظ می کنند.

* یکی از خرافات مردم روسیه این است که اگر کف دست راست بخارد، نشان این است که سود و منفعت کسب می شود و اگر کف دست چپ بخارد، زیان و خسارت عاید خواهد شد. خاریدن آرنج نشان از غم و اندوه است.

* مگس در غذا و نوشیدنی نشان از دریافت هدیه است و اگر روی خودش تف کند، چیز جدید به دست فرد می رسد.

*  سوت زدن در روسیه در خیابان یا اماکن عمومی امری زشت و ناپسند است.

* اگر دو نفر در کنار هم راه می‌روند، خانم یا آن که بزرگتر و یا دارای مقام والاتر است در سمت راست حرکت می کند. به طور کلی می توان گفت که به ترتیب وسط، سمت راست، و سمت چپ در مسیر حرکت دارای اهمیت و احترام هستند.

* در روسیه سلام و احوالپرسی با آشنایان در خیابان حتی اگر بر خلاف میل باشد باید به جا آورده شود.

* فرهنگ مردم روسیه بر پایه فرهنگ شرقی پیریزی شده و در سال های اخیر بر اثر آمیختگی نه چندان مطلوب با فرهنگ غربی به فرهنگی با زیربنای شرقی و رویه غربی تبدیل شده است اما لجام گسیختگی فرهنگ غرب هنوز نتوانسته بر فرهنگ روس ها غلبه کند.

آب و هوای روسیه

مسكو داراي زمستانهاي سرد است كه حتی دما به 12- درجه سانتيگراد می رسد و دارای تابستانهاي گرم و معتدل است كه بالاترين دما در ماه هاي تير تا شهريور را دارد که به حدود 20-24 درجه سانتيگراد مي رسد. ( البته در تابستان 2010 گرماي بي سابقه اي را تجربه كرد كه منجر به آتش سوزي های جنگل هاي اطراف شهر شد.)

مسکو آب و هوای قاره‌ای مرطوب دارد. تابستان‌هایی گرم، گاهی داغ و نسبتا مرطوب و زمستان‌هایی طولانی و سرد. تابستان مسکو از اواسط می شروع می‌شود و تا اوایل سپتامبر ادامه دارد و زمستانش هم از اوایل نوامبر تا پایان مارس طول می‌کشد وبرف روی زمین می‌نشیند و شهر سفیدپوش می‌شود. با توجه به این شرایط آب و هوایی، شاید بهترین زمان برای سفر به مسکو اواخر بهار و اوایل پاییز باشد؛ مخصوصا که در این ماه‌ها فستیوال‌هایی هم در شهر برگزار می‌کنند.

دمای هوای روسیه در بهار، به طور میانگین 7 درجه است. در گرمترین حالت به 21 درجه و سردترین حالت به -5 درجه می رسد. ماه های مارچ، آپریل و می تقریبا همان ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد.

آب و هوای روسیه در بهار

آب و هوای روسیه در بهار

دمای هوای روسیه در تابستان، به طور میانگین 18.5 درجه است. در گرمترین حالت به 25 درجه و سردترین حالت به 13 درجه می رسد. ماه های جون و جولای و آگوست تقریبا همان ماه های تیر و مرداد و شهریور می باشد.

آب و هوای روسیه در تابستان

آب و هوای روسیه در تابستان

دمای هوای روسیه در پاییز، به طور میانگین 6 درجه است. در گرمترین حالت به 17 درجه و سردترین حالت به -1 درجه می رسد. ماه های سپتامبر و اکتبر و نوامبر تقریبا همان ماه های مهر و آبان و آذر می باشد.

آب و هوای روسیه در پاییز

آب و هوای روسیه در پاییز

دمای هوای روسیه در زمستان، به طور میانگین -5 درجه است. در گرمترین حالت به -1 درجه و سردترین حالت به -9 درجه می رسد. ماه های دسامبر و ژانویه و فوریه تقریبا همان ماه های دی و بهمن و اسفند می باشد.

آب و هوای روسیه در زمستان

آب و هوای روسیه در زمستان

مرتب سازی نتایج براساس:

مجموعه هتل اورهخوو
0 نقد و بررسی

مجموعه هتل اورهخوو یکی از هتل های 3 ستاره کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این هتل تنها 100 متر از ایستگاه متروی اورهخوو فاصله دارد که منظره ی زیبای کاخ تاساریسینو دارد و بسیار ساکت و آرام است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه 3 پنگوئن
0 نقد و بررسی

مسافرخانه 3 پنگوئن یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه در مرکز تاریخی مسکو قرار دارد و تا کاخ کرملین و میدان سرخ 15 دقیقه پیاده فاصله است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه اورنج
0 نقد و بررسی

مسافرخانه اورنج یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه واقع در مسکوی مرکزی و 10 دقیقه ای ایستگاه متروی Park Kultury ،Kievskaya و Smolenskaya می باشد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه ایده آل
0 نقد و بررسی

مسافرخانه ایده آل یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه در مرکز تاریخی مسکو و در 5 دقیقه ای از کاخ کرملین قرار دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه بیر
0 نقد و بررسی

مسافرخانه بیر یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه واقع در مرکز مسکو، در کنار دریاچه ی Patriarch و 15 دقیقه ای کاخ کرملین قرار دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه تاگانکا
0 نقد و بررسی

مسافرخانه تاگانکا یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. از میدان سرخ و کاخ کرملین تا مسافرخانه تاگانکا یک مسیر متروی مستقیم وجود دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه سوخاروکه
0 نقد و بررسی

مسافرخانه سوخاروکه یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه در مرکز مسکو واقع شده است و تنها 2 دقیقه تا ایستگاه متروی Suharevskaya فاصله دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه فرست آربات
0 نقد و بررسی

مسافرخانه فرست آربات یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه تا ایستگاه متروی Smolenskaya تنها 1 دقیقه فاصله دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه فِرِش آربات
0 نقد و بررسی

مسافرخانه فِرِش آربات یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه در 5 دقیقه ای خیابان تاریخی مسکو، خیابان آربات قرار گرفته است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه پاناماز
0 نقد و بررسی

مسافرخانه پاناماز یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این مسافرخانه در خیابان Kitay Gorod و در 15 دقیقه ای از کاخ کرملین واقع شده است.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
مسافرخانه پاندا
0 نقد و بررسی

مسافرخانه پاندا یکی از مسافرخانه های کشور روسیه و شهر مسکو می باشد. این هاستل در مسکوی مرکزی واقع شده و 2 ایستگاه مترو از میدان سرخ فاصله دارد.

میانگین / شب0تومان نمایش جزئیات
بارگذاری بیشتر لیست ها

مرتب سازی نتایج براساس:

تور روسیه
قیمت هر نفر0تومان
تور روسیه ۱۴ اردیبهشت۹۶ (۷شب) کانتر مربوطه جهت دریافت اطلاعات بیشتر و سفارش تور ۰۲۱-۸۸۵۴-۲۰۹۴ اطلاعات تورخدمات تورتوضیحات شروع قیمت از ۲.۷۹۵.۰۰۰ تومان