راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به اسپانیا

راهنمای سفر به اسپانیا

سفر اسپانیا نیاز به ویزا دارد.

آب و هوای اسپانیا

اسپانیا تابستان های بسیار گرم و مرطوبی دارد، در ماه جولای دمای هوا به بیش از 34 درجه سانتی گراد می رسد و در سپتامبر حدود 25 درجه است. بارسلون نسبت به بقیه شهرها خنک تر است. دمای هوا در سواحل اسپانیا در تابستان به 25 درجه سانتی گراد می رسد.

زمستان ها سواحل اسپانیا پرطرفدار است، در برخی مناطق نظیر مالاگا دمای هوا حدود 16 – 17 درجه است و این در حالیست که در مادرید دما حدود 1 درجه است.

بهار و پاییز زمان مناسبی برای سفر به همه قسمت های اسپانیا می باشد به جز سواحل آتلانتیک که بارش های شدید در ماه های اکتبر و نوامبر دارند، ولی در کل اکتبر برای سفر به کشور اسپانیا (صرف نظر از شلوغی) بهترین ماه است.

دمای هوای اسپانیا در بهار، به طور میانگین 9 درجه است. در گرمترین حالت به 24 درجه و سردترین حالت به 5 درجه می رسد. ماه های مارچ، آپریل و می تقریبا همان ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد. میانگین بارش در این سه ماه 11% است.

آب و هوای اسپانیا در بهار

آب و هوای اسپانیا در بهار

دمای هوای اسپانیا در تابستان، به طور میانگین 25 درجه است. در گرمترین حالت به 34 درجه و سردترین حالت به 16 درجه می رسد. ماه های جون و جولای و آگوست تقریبا همان ماه های تیر و مرداد و شهریور می باشد. میانگین بارش در این سه ماه 6% است.

آب و هوای اسپانیا در تابستان

آب و هوای اسپانیا در تابستان

دمای هوای اسپانیا در پاییز، به طور میانگین 16 درجه است. در گرمترین حالت به 28 درجه و سردترین حالت به 6 درجه می رسد. ماه های سپتامبر و اکتبر و نوامبر تقریبا همان ماه های مهر و آبان و آذر می باشد. میانگین بارش در این سه ماه 10% می باشد.

آب و هوای اسپانیا در پاییز

آب و هوای اسپانیا در پاییز

دمای هوای اسپانیا در زمستان، به طور میانگین 7 درجه است. در گرمترین حالت به 12 درجه و سردترین حالت به 2 درجه می رسد. ماه های دسامبر و ژانویه و فوریه تقریبا همان ماه های دی و بهمن و اسفند می باشد. میانگین بارش در این سه ماه 11% می باشد.

آب و هوای اسپانیا در زمستان

آب و هوای اسپانیا در زمستان

ساعات اداری در اسپانیا :

بانک ها در اسپانیا دوشنبه تا جمعه از 9:30 تا 14:00 و شنبه ها از 9:30 تا 13:00 باز هستند. اغلب ادارات و دفاتر نیز دوشنبه تا جمعه از 9:00 تا 17:30 کار می کنند. در رستوران ها معمولا زمان سرو ناهار از 13:00 تا 16:00 و شام از 21:00 تا 23:30 یا 24:00 می باشد. فروشگاه های بزرگ دوشنبه تا شنبه از 9:30 تا 20:00 و مغازه های کوچک تر از 9:30 تا 22:30 باز هستند (این در مورد تمام فروشگاه ها صادق نیست).

خدمات پزشکی در اسپانیا :

در صورتیکه به خدمات پزشکی اورژانس و یا آمبولانس نیاز پیدا کردید می توانید با شماره 006 تماس بگیرید.

اختلاف ساعت با تهران

 • نیمه اول سال : 1:30-

 • نیمه دوم سال: 2:30-

زبان رسمی

اسپانیولی

واحد پول

یورو

نوع برق شهری

شهری: 220 ولت / 50 هرتز از نوع دوشاخه C و F.

انواع پریز برق

Type C Type F

پیش شماره

0034

شماره اضطراری

 • پلیس: 091

 • آتش نشانی: 080

 • آمبولانس: 061

جهت رانندگی

راست

پایتخت

مادرید

بزرگ‌ترین شهر

مادرید

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول

 • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : اسپانیا

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

63404 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

34365

تعرفه تماس با ایران

131628

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

12681

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

-

اپراتورهای طرف قرارداد

TELEFONICA-VODAFONE-ORANGE

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

 • تعرفه رومینگ ایرانسل

نوع ارتباط

Yoigo

مکالمه داخلی

10000تومان

مکالمه با ایران

10000تومان

دریافت مکالمه

4000تومان

ارسال پیامک

2000تومان

دریافت پیامک

-

اینترنت (به ازای هر مگابایت)

44032تومان

متروی اسپانیا:

اسپانيا با داشتن قديمي ترين خطوط متروي جهان كه اداره آن به بخش خصوصي سپرده شده است، با پرداخت يارانه اي معادل 62 درصد قيمت هربليت، وسيله حمل و نقل ارزاني را در اختيار ميليون ها مسافر قرار داده است.

مادرید نیز یکی از بهترین شبکه‌های حمل و نقل عمومی جهان را دارد و مترویش بعد از متروی لندن، بزرگ‌ترین متروی اروپاست. مدیریت اتوبوس و متروی مادرید را یک شبکه به عهده دارد و بلیت‌هایشان هم مشترک است. قیمت بلیت‌ها که در ایستگاه‌های مترو، دکه‌های روزنامه‌فروشی و سیگارفروشی تهیه کنید.

در زیر نقشه مترو مادرید را مشاهده می کنید:

مترو مادرید

مترو مادرید

آداب و رسوم اسپانیا

اسپانیا به خاطر داشتن ترکیبی از زیبایی‌های تاریخی و تفکرات مدرن یعنی ترکیب مدرنیته و کلاسیک، شناخته شده است. فرهنگ و سنت‌های این کشور زیبا، بسیار غنی و متنوع است. سبک زندگی مردم و زیبایی‌های طبیعی، توریست‌های زیادی را جذب این کشور می‌کند. تقریبا ۵۰ میلیون نفر سالانه از اسپانیا دیدن می‌کنند که این کشور را جزو ۵ مقصد توریستی برتر قرار داده است.شما هم می توانید از طپریق تور اسپانیا اقدام کنید.

 • جشن‌ها و فستیوال‌ها از مهمترین بخش‌های فرهنگ اسپانیا هستند.

 • کارناوال های با شکوه اسپانیا باعث جذب گردشگران زیادی به این کشور شده است.

 • گاوبازی یکی از محبوب‌ترین رسوم اسپانیا‌یی‌ها بوده و بازتاب تاثیری است که از دیگر فرهنگ‌ها و نژاد‌ها بر این کشور گذاشته شده است.

 • یک جشن جالب دیگر در اسپانیا La tomatina نام دارد. مردم در شهر بونیول گردهم آمده و در بزرگترین زد و خورد غذایی دنیا، شروع به پرتاب بیش از۱۰۰ تن گوجه فرنگی به سمت هم می‌کنند

 • جشن‌ها و رسوم رنگارنگ و جذاب اسپانیا، بسیار دیدنی است.

 • ذائقه‌ی اسپانیایی ترکیب بسیار دلچسبی از مرغ، سبزیجات، گوشت‌ها، ماهی و ادویه‌جات مختلف است. که این ذائقه معمولا تند نیست.

 • در اسپانیا از نزدیکی به افراد بیگانه چنانچه از شما درخواست راهنمائی کنند پرهیز کنید.

 • جرایم خیابانی مشکلی جدی در بعضی از شهرهای اسپانیا به شمار می‌آید خصوصا در مادرید و بارسلونا، به این صورت که گروه‌های خلافکار با قصد فریب جهانگردان و با اجرای نمایشهای دروغین به دنبال طعمه می‌گردند.

 • از قدم زدن تنها در تاریکی شب و مراکز آرام و ساکت اکیدا خودداری کنید. به خصوص در خیابانهایی که در اطراف شهرهای قدیمی واقع شده است.

 • درخصوص خرید از فروشگاههای بزرگ این کشور توصیه می‌شود هنگام خروج نهایی از فروشگاه، رسید خرید را دراختیار داشته باشید تا درصورت کنترل امنیتی و تقاضای رسید بتوانید آن را در اختیار مأمورین فروشگاه قرار دهید.

 • خرید کالا و استفاده از سرویسهای عمومی با یورو انجام می‌گیرد، البته می‌توان دلار و یا دیگر ارزهای موجود را در بانکها، صرافیها یا هتلهای اسپانیا تبدیل کرد. هنگام تبدیل پول باید با هوشیاری عمل کنید.

 • در شهر کوچک بونول اسپانیا هزاران جوانی که اصلا یکدیگر را نمی‌شناسند به سوی هم گوجه‌فرنگی پرتاب می‌کنند.بعد از پایان این مراسم یک ساعته رنگ همه‌چیز قرمز شده است.

 • صورتحساب هتل ها و رستوران ها شامل 15% حق سرویس است لذا بیش از حد انعام ندهید، رقم رایج انعام به کارمندان هتل 0.5 تا 1 یورو ( اگر در هتل خیلی لوکس اقامت دارید این رقم تا 5 یورو می رسد) و در رستوران ها اگر خیلی دست و دلباز باشید 5 تا 10 یورو است.

 • در اغلب مراکز عمومی اسپانیا نظیر رستوران ها، موزه ها، مراکز خرید و ... سرویس های بهداشتی عمومی وجود دارد. سرویس بهداشتی خانم ها با نام señoras یا damas و برای آقایان با نام caballeros مشخص شده است.

بارگذاری بیشتر لیست ها