راسا پرواز آدراپاناراسا پرواز آدراپانا
فراموشی رمز عبور ؟

راهنمای سفر به ایتالیا

راهنمای سفر به ایتالیا

سفر ایتالیا نیاز به ویزا دارد.

آب و هوای ایتالیا

تمام شهر های ایتالیا در ماه های تابستان گرم هستند ولی در شهر های جنوبی هوا گرمتر است. در رم گرم ترین ماه های سال از می شروع شده و گاهی تا اکتبر نیز ادامه دارند. زمستان در شهرهای شمالی ایتالیا سرمای هوا با بارش باران و برف همراه است ولی در جنوب کشور هوا گرم تر است، میانگین دما 10 درجه سانتی گراد در زمستان است. در اغلب شهرهای ایتالیا رطوبت هوا کم است. در رم، ناپل و جنوب ایتالیا میانگین دمای هوا در روز 30 درجه سانتی گراد است ولی شب ها معمولا خنک تر است.

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا ماه های آوریل تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا اکتبر می باشد. دمای هوا در دوران اغلب معتدل و مناسب است. آگوست بدترین ماه برای سفر به ایتالیا است، هوا بسیار گرم و مرطوب است و بیشتر ساکنان این کشور نیز در این ماه به تعطیلات می روند، بسیاری از هتل ها، رستوران ها و فروشگاه ها نیز در این ماه تعطیل هستند. اوج سفر به رم معمولا از ماه ژوئن شروع شده و تا اوائل سپتامبر ادامه دارد.

دمای هوای ایتالیا در بهار، به طور میانگین 15 درجه است. در گرمترین حالت به 23 درجه و سردترین حالت به 7 درجه می رسد. ماه های مارچ، آپریل و می تقریبا همان ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد می باشد. میانگین بارندگی در این سه ماه 11% است.

آب و هوای ایتالیا در بهار

آب و هوای ایتالیا در بهار

دمای هوای ایتالیا در تابستان، به طور میانگین 25 درجه است. در گرمترین حالت به 32 درجه و سردترین حالت به 17 درجه می رسد. ماه های جون و جولای و آگوست تقریبا همان ماه های تیر و مرداد و شهریور می باشد. میانگین بارندگی در این سه ماه 7% است.

آب و هوای ایتالیا در تابستان

آب و هوای ایتالیا در تابستان

دمای هوای ایتالیا در پاییز، به طور میانگین 20 درجه است. در گرمترین حالت به 27 درجه و سردترین حالت به 11 درجه می رسد. ماه های سپتامبر و اکتبر و نوامبر تقریبا همان ماه های مهر و آبان و آذر می باشد. میانگین بارندگی در این سه ماه 11% است.

آب و هوای ایتالیا در پاییز

آب و هوای ایتالیا در پاییز

دمای هوای ایتالیا در زمستان، به طور میانگین 9 درجه است. در گرمترین حالت به 14 درجه و سردترین حالت به 4 درجه می رسد. ماه های دسامبر و ژانویه و فوریه تقریبا همان ماه های دی و بهمن و اسفند می باشد. میانگین بارندگی در این سه ماه 12% است.

آب و هوای ایتالیا در زمستان

آب و هوای ایتالیا در زمستان

انعام در ایتالیا :

در ایتالیا میزان انعام کاملا بستگی به نظر شخصی شما دارد. هتل ها و رستوران ها معمولا 15 تا 19 درصد حق سرویس به صورت حساب شما اضافه می کند. در صورت تمایل می توانید به پرسنل بین 0.5 یورو تا 2 یورو و به راننده تاکسی ها حداقل 15 درصد رقم کرایه، انعام دهید.

وضعیت سرویس بهداشتی در ایتالیا:

در تمامی فرودگاه ها، ایستگاه های مترو، رستوران ها، پمپ بنزین ها و مکان های عمومی سرویس بهداشتی تمیز دارند و با نام های DONNE یا SIGNORE برای بانوان و UOMINI یا SIGNORI برای آقایان مشخص شده اند.

ساعات اداری در ایتالیا :

ساعت کاری رایج در ایتالیا معمولا از دوشنبه تا جمعه از 9:00 (گاهی 9:30 ) تا 13:00 و از 15:30 ( گاهی 16:00 )تا 19:00 یا 19:30 می باشد. در ماه های جولای و آگوست اغلب دفاتر بعد از ظهرها تا 16:30 یا 17:00 باز هستند. ادارات دولتی، بانک ها و ... در تعطیلات رسمی کار نمی کنند.

اغلب فروشگاه ها (به جز آنهایی که در تعامل با گردشگران هستند) در روزهای یکشنبه تعطیل هستند. بانک ها دوشنبه تا جمعه از 8:30 تا 13:00 یا 13:30 و از 14:00 یا 14:30 تا 16:00 مشغول به کار هستند.

خدمات پزشکی در ایتالیا :

در صورتی که به فوریت های پزشکی نیاز پیدا کردید با شماره 113 تماس بگیرید. در صورتیکه در روزهای تعطیل یا نیمه شب نیاز به تهیه دارو داشتید، در تمامی داروخانه ها لیست داروخانه های شبانه روزی نصب شده است.

اختلاف ساعت با تهران

 • نیمه اول سال : 1:30-

 • نیمه دوم سال: 2:30-

زبان رسمی

ایتالیایی

واحد پول

یورو

نوع برق شهری

115 تا 220 ولت

انواع پریز برق

Type C Type F Type L

پیش شماره

0039

شماره اضطراری

 • پلیس 113

 • آتش نشانی 115

 • آمبولانس 118

جهت رانندگی

راست

پایتخت

رم

بزرگ‌ترین شهر

رم، میلان، ونیز، ناپل

رومینگ چیست ؟

امکان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، دیتا وپیامک هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبکه اپراتور کشور مبدا، با استفاده از شبکه های تلفن همراه کشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند.

برای اطلاع از نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول به بخش زیر مراجعه کنید:

نحوه فعال سازی رومینگ ایرانسل و همراه اول

 • تعرفه رومینگ همراه اول

کشور : ایتالیا

ریال

تعرفه تماس دریافتی از ایران

50,724 + نرخ تعرفه زیرساخت

تعرفه تماس داخلی(داخل همان کشور)

38,043

تعرفه تماس با ایران

122,582

تعرفه ارسال هر پیام کوتاه

10,567

تعرفه یک مگا بایت GPRS رومینگ

-

اپراتورهای طرف قرارداد

OMNITEL VODAFONE-TIM-WIND

توضیحات :

•   کلیه نرخ ها به ریال می باشد.

•   نرخ تبديل ارزهاي اعلام شده به ريال متغير مي باشد و با نوسان اين نرخ مبلغ شارژ نيز تغيير خواهد کرد.

•  هزینه مکالمات رند به دقیقه می گردد. به عبارتی دیگر برای تماس های کمتر از ۶۰ ثانیه هزینه کامل یک دقیقه محاسبه می گردد.

•   نرخ تعرفه زیر ساخت به تعرفه تماس دریافتی اضافه می شود، این نرخ برای هر کشور متفاوت می باشد.

•  مشتركين گرامي در صورت تماس با ساير كشورها، بايستي هزينه اي كه اپراتور ميزبان تعيين مي نمايد را پرداخت نمايند.

 • تعرفه رومینگ ایرانسل

نوع ارتباط

Yoigo

مکالمه داخلی

10000تومان

مکالمه با ایران

10000تومان

دریافت مکالمه

4000تومان

ارسال پیامک

2000تومان

دریافت پیامک

-

اینترنت (به ازای هر مگابایت)

44032تومان

«دانستن موارد زیر در تور ایتالیا می تواند برای شما بسیار مفید باشد.»

متروی ایتالیا :

سیستم متروی شهر رم در مقایسه با بسیاری از پایتخت‌های اروپایی چندان توسعه یافته نیست. شهر رم دارای 38 کیلومتر خط مترو می باشد که این در مقایسه با 150 کیلومتر متروی برلین و 400 کیلومتر متروی لندن ناچیز است.

دو خط‌ نارنجی و آبی خطوط اصلی هستند، خط سبز در حال احداث و خط چهارم جزو برنامه است. شبکه موجود به شکل x است و ارتباط مرکز شهر به اطراف از طریق 8 خط راه‌آهن است.

مترو ایتالیا

مترو ایتالیا

ایتالیا

هر کشوری رسوم اجتماعی خاص خود را دارد و این مسئله در مورد ایتالیایی‌ ها نیز صادق است. فرهنگ و رسوم اجتماعی مردم ایتالیا بسیار رسمی‌تر از آن چیزی است که اکثر بازدیدکنندگان‌ تصور می‌کنند. وقتی برای اولین بار با یک شهروند ایتالیایی ملاقات می‌کنید، مناسب‌ترین برخورد، گفتن عبارت بون جورنو (روز خوش) و دست دادن است. کلمه‌ی چاو (سلام) فقط توسط دوستان صمیمی و جوانان استفاده می‌شود و به کار بردن از آن توسط یک غربیه‌ی خارجی، مؤدبانه نیست مگر اینکه طرف مقابل شما از این کلمه استفاده کند. بوسیدن دست زن‌های غریبه در برخورد اول نیز یکی از رسوم اجتماعی ایتالیایی‌ها است البته امروزه دیگر زیاد شاهد این کار نیستیم. وقتی در یک مناسبت رسمی به کسی معرفی می‌شوید، بهتر است بگویید: مولتو لیِتو (از ملاقات شما خوشحالم). در هنگان خداحافظی نیز فشردن دست، مؤدبانه محسوب می‌شود. گفتن بوناسرا (روز خوش یا عصربه‌خیر) در هنگام ورود به مغازه‌های کوچک، اتاق انتظار و یا آسانسور و آری وردرچی (روز خوش یا خدانگه‌دار) در هنگام خروج مرسوم و پسندیده است. (اگر در این مکان‌ها فقط با یک نفر روبرو شدید در هنگام خروج باید بگویید آری ودرلا). دوستان صمیمی در این موقعیت‌ها نیز از کلمه‌ی چاو استفاده می‌کنند.

 • اگر در ایتالیا به یک مهمانی خانوادگی دعوت شدید، بهتر است هدیه‌ای کوچک مثل گل، شیرینی و یا شکلات برای میزبان ببرید. به همراه بردن خوراکی یا نوشیدنی غیر ایتالیایی به‌عنوان هدیه مرسوم و پسندیده نیست مگر اینکه مورد خیلی خاص و گران‌بهایی باشد مانند یک نوشیدنی کمیاب و قدیمی اسکاتلندی.

 • در انتخاب لباسی مرتب و شیک دقت کنید.

 • اجازه دهید که میزبان برای خوردن غذا و یا نشستن پیش قدم باشد.

 • اگر دیگر مایل به خوردن نوشیدنی بیشتری نیستید لیوان خود را تا انتها ننوشید، این نشان می دهد که دیگر لیوان شما رو پر نکنند.

 • هدیه دادن گل کمی پیچیده است و هر گلی مفهوم خاصی را منتقل می‌کند. به‌عنوان‌مثال گل داوودی فقط برای سوگواری و ابراز همدردی در مراسم تدفین استفاده می‌شود. قبل از انتخاب گل بهتر است با یک گل‌فروش باتجربه مشورت کنید.

 • فرستادن یک یادداشت تشکر کوتاه و یا یک دسته‌گل در روز بعد از مهمانی به‌عنوان قدردانی از زحمات میزبان نیز در ایتالیا مرسوم است.

 • ایتالیایی‌ها صرف غذا را با جمله‌ی بُن اپِتیتو (اشتهای خوبی داشته باشید) آغاز می‌کنند. اگر یک لیوان نوشیدنی به شما تعارف کردند، صبر کنید تا میزبان با گفتن کلمه‌ی سالوته (برکت و سلامتی) نوشیدن را آغاز کند و وقتی دیگر نوشیدنی به شما تعارف نشد دیگر وقت رفتن به خانه است.

 • در ایتالیا نوعی دیگر از مهمانی شبانه مرسوم است که دوپو چینا (بعد از شام) نام دارد و از ساعت 9.30 شب با صرف دسر و نوشیدنی برگزار می‌شود.

 • اگر با یک ایتالیایی سالخورده صحبت می‌کنید، بهتر است از ضمیر رسمی (لِی) استفاده کنید. خطاب قرار دادن افراد بزرگ‌تر با ضمیر (توو) و یا نام کوچک مؤدبانه نیست مگر اینکه مخاطبتان از شما بخواهد. 

 • در ایتالیا پس از ساعت 1 بعدازظهر بون جورنو در گفتگوها جای خود را به بوناسرا می‌دهد البته همیشه انتظار گرفتن پاسخ با همین کلمات را نداشته باشید.

 • در ایتالیا میزان انعام کاملا بستگی به نظر شخصی شما دارد. هتل ها و رستوران ها معمولا 15 تا 19 درصد حق سرویس به صورت حساب شما اضافه می کند. در صورت تمایل می توانید به پرسنل بین 0.5 یورو تا 2 یورو و به راننده تاکسی ها حداقل 15 درصد رقم کرایه، انعام دهید.

بارگذاری بیشتر لیست ها