سفر به چین و نکات ایمنی آن

کشور چین با آن فرهنگ و قدمت چند هزار ساله اش، بسیار مورد علاقه ی گردشگران برای سفر است. با توجه به نزدیک شدن تعطیلات تابستانه و افزایش مسافرت های داخلی و خارجی، بد نیست که راجع به سفر به چین و نکات ایمنی آن بدانیم.

روش های مختلف مسافرت به چین

مهمترین دروازه های ورود هوایی به چین، شهر های پکن، شانگهای و گوانگژو می باشند. تقریباً همه شهر های بزرگ چین فرودگاه بین المللی دارند. بلیط خطوط هوایی در شروع یا پایان تابستان به دلیل بازگشت یا عزیمت دانشجویان چینی با دانشگاه های سرتاسر دنیا، گران و کمیاب می شود. این شرایط در سال جدید چین نیز وجود دارد. مهمترین خطوط هوایی چین چاینا سادرن، چاینا ایسترن، ایر چاینا و هاینان می باشند.

سفر به چین و نکات ایمنی آن

سفر به چین و نکات ایمنی آن

قطار اصلی ترین وسیله حمل نقل برای طی مسیرهای طولانی در حین مسافرت در داخل چین می باشد. قطارهای سریع السیر در این کشور توسعه خوبی داشته اند.

نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت به چین

گردشگرانی که به چین سفر می کنند بهتر است نکات ایمنی زیر را رعایت فرمایند:

– اغلب مکان های توریستی چین امنیت بالایی دارند. حتی زنان در شب می توانند به تنهایی بیرون بیایند، با وجود این جرایمی نظیر دزدی دوچرخه و جیب بری اتفاق می افتد. هنگام توقف به دوچرخه خود قفل بزنید.

سفر به چین و نکات ایمنی آن

سفر به چین و نکات ایمنی آن

– گدایی در چین زیاد است. مردم چین به گدایانی که خودشان توانایی پول درآوردن را دارند، کمک نمی کنند.

– پکن به دلیل داشتن کارخانه های زیاد آلوده ترین شهر دنیا می باشد. شهرهای مرتفع تر هوای پا کیزه تری دارند.

– بعضی قسمت های شهرهای بزرگ، بسیار پر سر و صدا می باشند. مردم چین به این صداها عادت کرده اند.

– در اکثر جاذبه های گردشگری اصلی، هتل ها و فروشگاه های بزرگ سرویس های بهداشتی با کیفیتی و پاکیزه ای وجود دارد. ولی بعضی از آنها پول دریافت می کنند.

– غیر از هتل ها و مراکز بین المللی توالت فرنگی به ندرت پیدا می شود.

– وقتی به خانه کسی می روید بهتر است با خود میوه، اشیای تزئینی یا بدلیجات ببرید.

– میزبان معمولاً برای خوردن غذا، به شما زیاد تعارف می کند.

– به دلیل تفاوت های ظاهری و فرهنگی تان ممکن است که مردم چین زیاد به شما خیره شوند. احساس نا امنی نکنید.

– با انگشت خود به مجسمه بودا و دیگر خدایان اشاره نکنید، این کار بسیار بی ادبانه است. بهتر است با انگشت شست خود اشاره کنید.

سفر به چین و نکات ایمنی آن

چین کشور تجربه های استثنایی است و اگر پیش از رهسپار شدن مطالعه لازم را درباره این مقصد گردشگری به عمل آورید، با سفر به چین می توانید تجربه ای شیرین و به یاد ماندنی کسب نمایید. با تور چین، می توانید بر وسعت دانسته های خود درباره این کشور متفاوت و دیدنی بیافزایید.

اقامتگاه های گردشگران در چین

طیف وسیعی از تأسیسات اقامتی برای ارائه به گردشگران وجود دارد. دولت چین اقامت گردشگران را در هتل های ارزان ممنوع کرده است. اگر چه این قانون در حال تغییر است. البته این قانون بدی نمی باشد، زیرا اکثر این اقامتگاه ها امنیت و بهداشت کافی را ندارند. ستاره هتل ها در چین زیاد قابل اعتماد نیستند. معیار قیمت، راهنمای بهتری برای کیفیت خدمات هتل می باشد. برای قیمت هتل ها می توانید چانه زنی کنید. شما می توانید با پرداخت ۱۵۰ تا ۳۰۰رنمینبی در یک هتل متوسط نظیر جی جی این، متل ۱۶۸ یا روجیا هوم این، اقامت کنید. برای هتل های ۵ ستاره و لوکس نیز باید بیش از ۱۰۰۰۰ رنمینبی برای یک شب اقامت بپردازید.

سفر به چین و نکات ایمنی آن

خرید کردن در چین

۱ دلار امریکا معادل ۲.۶ یوان چین می شود. پول های تقلبی در چین بسیار رایج می باشند. پس بهتر است به بافت اسکناس، نوع فلز سکه، رنگ در نورهای مختلف توجه کنید. دستگاه های خودپرداز در سرتاسر شهرهای بزرگ وجود دارند و انواع کارت های اعتباری را می پذیرند.

اپرای سنتی در پکن نسبت به دیگر کشورهای صنعتی ارزان تر است. اگر غذای محلی بخورید، از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و در هتل های ارزان قیمت اقامت کنید، می توانید با روازنه ۲۰۰ تا ۳۰۰ رنمینبی سفر خوبی داشته باشید. ولی اگر بخواهید در هتل های لوکس اقامت داشته باشید و غذاهای غربی بخورید روزی ۳۰۰۰ رنمینبی باید خرج کنید. هزینه سفر در شهرهای بزرگ نظیر شانگهای، پکن و گوانگ ژو نسبت به شهرهای کوچکتر و روستاها بیشتر است.

انعام دادن در چین متداول نمی باشد و در بعضی جاها این کار را غیر اخلاقی می دانند. آنها سعی می کنند بدون انعام خدمات خوبی ارائه دهند.

بعضی از اجناس در چین ارزان نیستند، خصوصاً برندهای وارداتی نظیر وسایل کمپینگ، دوچرخه های کوهستان، گوشی های همراه، لوازم آرایشی، لباس ورزشی، پنیر، شکلات، قهوه، شیر خشک. بسیاری از گردشگران این موارد را از هنگ کنگ می خرند.

سفر به چین و نکات ایمنی آن

سفر به چین و نکات ایمنی آن

چین به دلیل فرهنگ غنی و نیروی کار ارزان، صنایع دستی بسیار متنوع و جذابی دارد. اکثر اجناسی که به عنوان عتیقه فروخته می شوند، تقلبی می باشند. ظروف چینی، پارچه، مبلمان، یشم، فرش، مروارید و سکه های نقره از مهمترین سوغاتی های چینی می باشند. چانه زنی در چین بسیار رایج است، حتی دربعضی از رستوران ها نیز می توانید تخفیف بگیرید.