سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

اگر فکر می کنید فقط تا جوانید باید به سفر بروید سخت در اشتباهید! شاید مشکلات مالی یکی از عوامل بازدادرنده ی سفر باشد ولی نه برای این زوج سرزنده.

یک زوج سالمند اما سرزنده به نام های دبی و مایکل کمپ بل (۶۰ و ۷۰ ساله) معروف به Senior Nomads (خانه به دوش های پیر) که با مبلغ کمی بازنشست شده و ثروتی نیز نداشتند، تصمیم گرفتند که سال های آخر زندگی خود را به دور دنیا سفر کنند. اما آن ها تنها سفر نکردند بلکه توانستند ارزان ترین سفر به دور دنیا را با روش هایی جالب به پایان برسانند. این زوج ۱۰۰۰ روز اخیر زندگی شان را در ۴۷ کشور گذرانده و شهرهای مختلفی همچون کوزو در ژاپن و یونان گرفته تا حتی ایرلند و جمهوری مالت را دیده اند؛ اما آنها واقعاً چطور توانسته اند سفر ارزان به دور دنیا داشته باشند؟

سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

سفر ارزان به سبک این زوج سالمند

  Airbnb دوست شماست. ( ایر بی ان بی وب سایتی است که مردم در آن مکان های اقامتی مختلفی‎ ‎را کرایه می دهند.‏‎ ‎این وبسایت دارای حدود بیش ‏از ۱۵۰۰۰۰۰ مکان فهرست شده در ۳۴۰۰۰ شهر و ۱۹۰ کشور است.‏‎ ‎این شرکت که در اوت ۲۰۰۸ ‏به مرکزیت سان فرانسیسکو، کالیفرنیا‎ ‎بنا نهاده شده است و دارای مالکیت خصوصی بوده و توسط‎ Airbnb ‎Inc. ‎اداره شده و در مالکیت آن قرار دارد). این زوج حدود ۱۰۰ تور Airbnb را در طی سه سال به دور جهان آن ها شرکت کردند و این تور به طور متوسط برای آن ها حدودا شبی ۹۰ دلار هزینه داشته است.
وسایل سفرتان را سبک ببندید یا به عبارتی سبک سفر کنید، اما داروهایتان را از یاد نبرید. ممکن است گاهی مجبور شوید در یک رختخواب ناراحت بخوابید یا غذای خوبی نخورید و شاید گاهی شرایط باب میلتان نباشد.

سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

خودتان غذا بپزید، تا حد امکان سفره های سبک و مناسب سفر همراهتان داشته باشید حتی می تواند چاشنی ها و ادویه ها را هم بردارید. هرگز خانه را بدون یک بسته سوپ آماده ترک نکنید.
سعی کنید با تورهای پیاده روی رایگان همراه بشید تا ارزان تر با شهرها آشنا شوید.
یک ویزای بلندمدت در منطقه شینگن بگیرید. (به انگلیسی: Schengen Area) به ۲۶ کشور اروپایی گفته می شود که قانون کنترل ویزا و گذرنامه، در بدو ورود را برای شهروندان این منطقه حذف کرده اند. با گرفتن ویزا تنها از یک کشور که جزء این ۲۶ کشور باشد می توانید به دیگر کشورها نیز بدون نیاز به ویزای تازه، سفر کنید.)
اپلیکیشن اخبار، خبر رسانی و اپلیکیشن هایی برای چت تصویری دانلود کنید تا از اتفاقات جهان و حتی آب و هوا با خبر شوید و بتوانید با خانواده٬ آشنایان و دوستانتان ارتباط تصویری خود را از طریق اینترنت برقرار کنید.
از خدمات پزشکی و دندان پزشکی خارج از کشورتان که قیمت مناسب تریی دارند بهره مند شوید.

سفر به دور دنیای یک زوج سالمند

فقط به خاطر اینکه غریبه هستید نباید مانند غریبه ها بخورید. آدامس خرسی و نوشابه های رژیمی حتی در مولدووا (Moldavia یک پادشاهی تاریخی در شرق اروپا می باشد) به اندازه کافی خوشمزه هستند، بنابراین غذاهای محلی را فراموش نکنید.
آیا شما هم به فکر سفر ارزان به دور دنیا هستید؟