مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی

یکی از بهترین روش های سفر در داخل ارمنستان استفاده از تورهای یک روزه است که قیمت های آن از مبلغ های بسیار پایین شروع می شوند و این امکان را به شما می دهند که بتوانید از مهترین جاذبه های گردشگری کشور بازدید کنید.
شبکه راه آهن ارمنستان بسیار قدیمی و فرسوده می باشد. شما می توانید با قطار به گیومری و یا کنار دریاچه سوان بروید.

مهمترین شهرهای ارمنستان ایروان، گیومری و وانادزور و دلیجان می باشند. کلیسای جامع اچمیاتسین و سایت باستان شناسی زوارتنوتس، صومعه هقپات و ساناهین و صومعه گغارد و دره آزات مهمترین جاذبه های فرهنگی ارمنستان می باشند که هر سه در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. دیگر جاذبه های گردشگری ارمنستان شامل کاسکاد(هزار پل)، تالار ملی اپرا و باله الکساندر اسپندیاریان، میدان هراپاراگ (جمهوری)، قلعه اربونی، صومعه ساغموسا-وانک، صومعه نوراوانک، گارنی، کلیسای خورویراپ، گالری ملی ارمنستان، منطقه گردشگری وچشمه معدنی جرموک، دره گل ها، دریاچه سوان و خانه موزه سرگئی پاراجانف می شود.
از فعالیت های تفریحی رایج در ارمنستان می توان به کوه نوردی، صخره نوردی، کمپینگ، اسکی، موج سواری با تخته و بادبان و آفتاب گرفتن اشاره کرد.

مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی

نکات ایمنی مهم به هنگام مسافرت به ارمنستان:

گردشگرانی که قصد سفر با تور ارمنستان را دارند بهتر است به توصیه هایی بیان شده راجع به مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی سفر توجه فرمایید:

– به طور کلی ایروان شهر امنی می باشد. اما بهتر است هنگام پیاده روی در شب، مواظب دزدها و جیب برها باشید.

– مقابل دستگاه های خود پرداز کلاهبردارانی وجود دارند که کارت های اعتباری تقلبی می فروشند.

– بهتر است زنان شب ها به تنهایی از جایی بازدید نکنند.

– با رانندگانی که در فرودگاه به شما می گویند که تا کسی مخصوص فرودگاه هستند، اعتماد نکنید، زیرا ا کثر آنها دو تا سه برابر تا کسی های عادی از شما پول می گیرند.

مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی

مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی

– غذاهای ارمنی اغلب بهداشتی و سالم می باشند، اما ارمنی ها عادت دارند که غذای زیادی به شما تعارف کنند، زیاده روی نکنید.

– آب شیرهای لوله کشی سالم می باشند، زیرا مستقیم از کوه ها سرچشمه می گیرند. آب های معدنی در بطری نیز موجود می باشد.

– سیگار کشیدن در مکان های عمومی ممنوع می باشد. با وجود این، تعداد سیگاری های ارمنستان از کلیه کشور های اروپای بالاتر است. در کافه های سرباز ا گر زیر سیگاری دیدید، می توانید سیگار بکشید.

– فرهنگ ارمنی های بسیار شبیه اروپایی ها می باشد.

– سعی کنید راجع به مسائل فرهنگی و سیاسی آذربایجان و نا گورنو-قره باغ صحبت نکنید، زیرا ارمنی های بسیار نسبت به این موضوع حساس می باشند. موضوع نسل کشی ارمنی های نیز از مسائل حساس برای ارمنی های می باشد.

– هنگام ورود به کلیساها، لباس های مرتب و پوشیده بپوشید و به آرامی صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که سفر به ارمنستان می تواند تجربه ای به یاد ماندنی و شیرین در زندگیتان باشد. توصیه می کنیم که پیش از سفر، بیشتر درباره این مقصد مسافرت تان مطالعه نمایید تا با آ گاهی بیشتری برنامه ریزی تان را به انجام برسانید.

شهر های ارمنستان

پایتخت ارمنستان شهر ایروان (Yerevan) است که بیش از یک سوم کل جمعیت کشور را تشکیل می دهد.
از دیگر شهر های مهم ارمنستان شهرهای گیومری (Gyumri)، آبویان،(Abovian) وانادزور(Vanadzor)، اجمیادزین (Ejmiadzin)، آشتاراک (Ashtarak)، کاپان (Kapan)، گوریس (Goris)، آپاران (Aparan)، آرتاشات (Artashat)، هرازدان(Hrazdan)، ایجوان (Ijevan)، آماسیا (Amasia)، مارالیک (Maralik)، مارتونی (Martuni)، ماسیس (Masis)، الاوردی (Alaverdi) و وادنیس (Vardenis) را می توان نام برد.

مسافرت در داخل ارمنستان و نکات ایمنی