دره آب فشان‌ها در روسیه

دره آب فشان‌ها در روسیه دره‌ای دارای آب ‌فشان‌های متعدد در شبه ‌جزیره کامچاتکا است. این دره تنها دشت آب‌ فشانی در اوراسیا (در کنار دشت آب‌فشانی موتنوفسکی) و دومین آب ‌فشانستان بزرگ در جهان است. حوزه ی آبخیز این دره ۶ کیلومتر درازا دارد و در حدود ۹۰ آب‌ فشان و شمار زیادی چشمه آب گرم در این دره موجود است.

دره آب فشان‌ها در روسیه

دره آب فشان‌ها در روسیه

دسترسی به این دره دشوار است و راه اصلی رسیدن به آن با بالگرد است. آب‌فشان‌های این دره در سال ۱۹۴۱ میلادی توسط یک دانشمند محلی به نام تاتیانا اوستینووا کشف شد.

همه ساله این منطقه توریست های زیادی را جذب خود می کند. به دلیل داشتن چشمه های آب گرم این محیط استقبال زیادی داشته چرا که آب های گرم این منطقه دارای مواد معدنی هستند و خاصیت آب درمانی دارند و می توانند برای بسیاری از بیماری های مفصلی راه علاج باشند. در ضمن برای پوست نیز این آب ها بسیار مفید می باشد و باعث می شود که انسان به پوستی زیبا و چهری ای خوب دست پیدا کند. در کنار لذت و تفریحی که برای توریستان در این منطقه وجود دارد خاصیت آب درمانی نیز می تواند از دلایل مهم آن ها برای بازدید از این منطقه باشد.

با آمدن شما به این منطقه می توانید همزمان چند هدف را با هم بزنید یعنی هم تفریح و گشت و گذار کنید و از محیط طبیعی و مناظر اطراف لذت ببرید و هم در کنار آن مدتی را در این آب ها به شنا کردن بردازید تا بتوانید در برابر بیماری های پوستی و مفصلی مقاوم شوید و به این بیماری ها دچار نشوید. این مکان امر حیاتی در اقتصاد روسیه را دارا می باشد چرا که یکی از عامل های رشد اقتصادی روسیه همین گردشگری می باشد که سالانه گردشگران زیادی را در قالب تور روسیه به خود جذب می کند و این منطقه در جذب توریست بسیار مهم می باشد و یکی از مکان های مورد پسند توریستان و گردشگران در تمام دنیا می باشد. در هنگام نوروز این مکان خیلی شلوغ می شود، چرا که در این هنگام روسیه دارای آب و هوایی نسبتا خوب و ملایم می باشد.

تصویر سه بعدی دره آب فشان‌ها در روسیه: