آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین

آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین، یکی از دیدنی های پکن محسوب می شود. این آرامگاه در منطقه Changping در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر پکن قرار گرفته است. این آرامگاه شامل مجموعه ای از ۱۳ آرامگاه از پادشاهان سلسله مینگ می باشد در مجموع این منطقه را به یکی از معروفترین معابد دنیا مبدل کرده اند که همه ساله میلیون ها گردشگر تور چین از این محل بازدید می کنند و باعث گردید که در سال ۲۰۰۳ به ثبت جهانی یونسکو برسد.

آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین

آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین.

این سیزده آرامگاه از لحاظ سبک معماری و تزئینات کاملا مشابه و یکسان هستند و تنها تفاوت آنها در اندازه آنها می باشد. بزرگترین آنها معبد چانگ لینگ (Changling) و کوچکترین آن معبد یونگ ( Yongling) می باشد. تمامی این معابد توسط مسیری به نام راه مقدس به یکدیگر مرتبط می شوند. قدیمی ترین معبد آرامگاه چانگ می باشد که در سال ۱۴۰۹ و به مدت چهار سال احداث گردید که محل دفن Zhu Di سومین امپراطور سلسله مینگ می باشد این معبد دارای ۳ حیاط می باشد که کف و سالن های آن با کاشی های لعابدار تزئین شده است.

آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین

آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین

این ساختمان یکی از بزرگترین ساختمان ها و معابد چوبی چین است. آرامگاه Dingling تنها آرامگاه این مجموعه است که عملیات باستان شناسی بر روی آن انجام شده است که آثار به دست آمده نیز در همان محل نمایش داده می شود. در قسمت پشت این معبد دالان زیرزمینی وجود دارد که از طریق آن بازدیدکنندگان می توانند به بخشی از کاخ وارد شده و از آثار تاریخی آن بازدید به عمل بیاورند .

 

نقشه ی دسترسی به آرامگاه یا معبد مینگ پکن در چین: