معبد وات رونگ خون تایلند

زمانی که به دنبال زیباترین معابد دنیا بودیم، به تعداد زیادی معبد برخورد کردیم که هر کدام ویژگی خاص خود را داشتند، اما در این معابد یک گزینه مشترک به چشم می خورد و آن هم استفاده از رنگ خاص سراسری یا جنس مواد به کار رفته در ساختار آنها کاملا مشابه و یک دست بود که این معابد بزرگ دنیا را خاص کرده بود. در میان همه معابد، معبد وات رونگ خون تایلند چیز دیگری است!

معبد وات رونگ خون تایلند

معبد وات رونگ خون تایلند

رنگ سفید براق این معبد نماد پاکی و خردمندی بودا می باشد. هر مجسمه معنای ویژه ای دارد. در اطراف معبد آبگیرهای فراوانی وجود دارد که ماهی های رنگی در آنها شنا می کنند. بازدید از وات رونگ خون برای عموم آزاد و عکسبرداری از داخل آن ممنوع می باشد.

معبد وات رونگ خون تایلند

معبد وات رونگ خون تایلند

معبد وات رونگ خون در چیانگ رای تایلند واقع شده و  با همه ی معابد دیگر دنیا تفاوت دارد، به طوری که ساختمان اصلی به رنگ سفید و بعضی از اشیای به کار رفته در آن نیز شیشه ی سفید هستند. سال ۲۰۱۰، سیزدهمین سالی است که این مجموعه در حال ساخت است و هنوز به اتمام نرسیده است اما از جاذبه های گردشگری کشور تایلند به شمار می رود.

معبد وات رونگ خون تایلند

معبد وات رونگ خون فراتر از یک معبد بودایی بوده و به معنای واقعی کلمه یک اثر هنری بی بدیل است که موجب حیرت هر بیننده ای خواهد شد.

معماری های بسیار زیبای این معبد واقعا چشم نوازند و نشان از هنر مردم این اقلیم دارد. اما اگر به دقت نگاه کنید متوجه می شوید که معماری و طرح آن شبیه به شعله های آتش است و اگر به رنگ اشعه های خورشید طراحی می شد، معبدی بسیار جذاب تر می شد!

معبد وات رونگ خون تایلند

آدرس : San Sai, Mueang Chiang Rai District, Chiang Rai 57000, Thailand

شماره تماس :۰۰۶۶۵۳۶۷۳۵۷۹

تصویر سه بعدی از معبد وات رونگ خون تایلند: