باغ کتاب تهران کجاست؟

باغ کتاب تهران، جدیدترین مجموعه فرهنگی تهران و بزرگترین مجموعه فرهنگی خاورمیانه است که اخیرا در تهران افتتاح شده است.

باغ کتاب تهران، بزرگترین کتابفروشی جهان است که در وسعت ۶۵ هزار متر مربع در اراضی عباس آباد واقع در میدان ونک، اتوبان حقانی در جوار کتابخانه ملی راه اندازی شده است.

این مکان را می توان بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی جهان در دو بخش کودک و بزرگسال توصیف کرد که ۲۵ هزار مترمربع زیربنا دارد و مجموعا ۴۰۰ هزار عنوان کتاب در آن عرضه شده است.

یکی از متفاوت‌ترین بخش‌های باغ کتاب تهران، باشگاه رباتیک است. اعضای این باشگاه می‌توانند دوره‌های تخصصی هوش مصنوعی را بگذرانند و اطلاعات خود را با سایر اعضا در این باشگاه و باشگاه‌های مشابه دراقصی نقاط جهان به اشتراک بگذارند که این موضوع، ویژگی ممتاز باغ کتاب است و نوجوانان را بیش از پیش به استفاده از امکانات این مجموعه ترغیب می‌کند.

باغ کتاب تهران کجاست

باغ کتاب تهران کجاست

باغ کتاب تهران در چهار بلوک اصلی طراحی و تفکیک شده است. بلوک A شامل فروشگاه دائمی و موضوعی کتاب و بلوک B مشتمل بر گذر فرهنگ است که ورودی‌های اصلی، دالان شگفت‌انگیز و انبار در آن قرار دارد.

بلوک C شامل آمفی تئاتر روباز، آمفی تئاتر اصلی، نگارخانه و فروشگاه محصولات فرهنگی است و بلوک D نیز مشتمل بر نمایشگاه تخصصی، سالن کودک و نوجوان و کارگاه‌های کودکان و نوجوانان است. علاوه بر چهار بلوک اصلی باغ کتاب، این پردیس فرهنگی شامل استودیو، بلوار، نمازخانه، رستوران و دریاچه است.

باغ کتاب تهران از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز است و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق ایستگاه مترو شهید حقانی و خودروهایی که برای انتقال بازدیدکنندگان در این ایستگاه پیش‌بینی شده، به این مجموعه فرهنگی دسترسی پیدا کنند.

دسترسی به باغ کتاب تهران

برای رسیدن به باغ کتاب تهران از چند روش می توانید استفاده کنید.

در فاصله‌ای برابر با باغ یک، ایستگاه‌های متروی همت و حقانی، واقع در خط کتاب تهران قرار دارند.

بعد از پیاده شدن از ایستگاه مترو دو مسیر برای رسیدن به باغ کتاب وجود دارد: راه اول سوار شدن به شاتل های برقی است که نزدیک مترو آماده سوار کردن شما هستند.

راه دوم پیاده روی است که با دنبال کردن علائم به باغ کتاب خواهید رسید.

باغ کتاب تهران کجاست

اگر با خودرو شخصی به باغ کتاب می روید، پارکینگ چهل هزار متر مربعی عباس آباد در ضلع شرقی و حد فاصل کتابخانه ملی و فرهنگستان های جمهوری اسلامی قرار دارد. این پارکینگ پنج طبقه است و گنجایش سه هزار خودرو را دارد. البته هنوز مراحل ساخت آن کامل نشده است. این پارکینگ در فاصله ای بسیار نزدیک از باغ کتاب قرار گرفته که پس از افتتاح، آسان ترین مسیر دسترسی به باغ کتاب خواهد بود. ولی تا زمان افتتاح، می توانید از پارکینگ طبقاتی ایستگاه متروی شهید حقانی استفاده کنید و از آنجا با شاتل های برقی به باغ کتاب بیایید.

تصاویری از باغ کتاب تهران: