شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

پایتخت روسیه، شهر مسکو، بزرگترین شهر این کشور است و همچنین سن پترزبورگ، دومین شهر بزرگ این کشور بعد از مسکو و پر جمعیت ترین شهر اروپا بعد از لندن، پاریس و مسکو است که در شمال غربی ترین قسمت روسیه قرار گرفته است. هم چنین پدیده ی بسیار زیبایی به نام شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه به چشم می خورد، پدیده ی خارق العاده ای که یکی از مهم ترین و جذاب ترین جاذبه های این کشور است.

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

در کشور روسیه هر سال در اوایل فصل تابستان، پدیده ای اتفاق می افتد که به شب های سفید روسیه مشهور است. اگر چه این پدیده ی خارق العاده در چندین شهر این کشور اتفاق می افتد اما قطعا در شهر سن پترزبورگ، زیبایی ای باورنکردنی و متفاوت از بقیه ی شهرها دارد و آن را به مکانی درخشان و بسیار رمانتیک تر از همیشه تبدیل می کند.
اگر خواستید به شهر سن پترزبورگ سفر کنید، سعی کنید این سفرتان را به فصل تابستان و اوایل آن تقریبا ۲۱ خرداد تا ۱۱ تیرماه (۱۱ ماه ژوئن تا ۲ جولای) انتقال دهید تا بتوانید از یکی از زیباترین جلوه های طبیعی طبیعت، لذت ببرید. در این پدیده ی منحصر بفرد، شب هم آسمان روشن است و یا حالت گرگ و میش دارد و این موضوع به این دلیل است که به علت وسعت مدار عرضی، طلوع و غروب خورشید به اندازه ای به هم نزدیک می شوند که خورشید دیگر نمی تواند در افق برود و در نتیجه شب ها روشن می مانند.

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

شهر شمالی سن پترزبورگ، هر ساله حدود ۸ میلیون نفر گردشگر را از طریق تور روسیه به خود جذب می کند که اکثر آنها، در فصل تابستان و برای دیدن این پدیده، به این شهر می روند و به همین دلیل، فصل تابستان در این کشور و مخصوصا در شهر سن پترزبورگ، مملو از جمعیت می شود و باعث گران شدن هتل ها و استراحتگاه ها می شود.

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

شب های سفید سن پترزبورگ در روسیه

شب های سفید روسیه چه تاثیری روی مردم دارد؟

اگر چه شب های سفید روسیه و شهر سن پترزبورگ واقعا زیباست و مردم زیادی از سراسر دنیا را به خود جذب می کند اما تاثیرات منفی زیادی هم روی زندگی مردم این شهر دارد. روشنایی روز و نبود تاریکی در شب، باعث کم خوابی در مردمان ساکن شهر شده است. با وجود این، مردم شهر سعی می کنند تا از این فرصت استفاده کنند و در شب های سفید سن پترزبورگ، به پیاده روی های طولانی در خیابان های خلوت بپردازند.

نمایی سه بعدی از یک شب سفید در روسیه: