چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم؟

آیا می دانید چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم؟ دلیل های زیادی برای سفر به گرجستان وجود دارد. هر جیزی که یک جهانگرد از سفر خود به یک جای جدید مد نظر دارد یک جا در گرجستان نهفته می باشد. از ساحل تا جنگل گرفته همه و همه در گرجستان وجود دارد.

وقتی برای اولین بار در مسیر تفلیس- باتومی کوه های قفقاز را می بینید، مبهوت خواهید شد. شاید باور نکنید، در افق های دور دست، سکوت، خورشید و کوه های زیبا را تجربه خواهید کرد. بلند ترین قله اروپا به نام البروس با ارتفاع ۵۶۴۲ در گرجستان قرار دارد. نام این قله با نام قله البرز هم ریشه است و هر دو شکلی از یک واژه ایرانی هستند. لازم به ذکر است که در کوه های قفقاز قله های دیگری نیز وجود دارد که ارتفاع آنها بیش از ۵۰۰۰ متر است. اگر اهل کوه نوردی هستید، به راحتی می توانید از تفلیس با چند ساعت رانندگی به پای این کوه برسید. این تجربه را به هیچ وجه از دست ندهید.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

گرجستان مردم خوش قلبی دارد و از لحاظ برخورد بسیار گرم هستند. زندگی سرشار از موسیقی و شادی فراوان در گوشه گوشه شهر نوازندگان خیابانی در حال اجرای موسیقی می باشند. برای مردم گرجستان فرقی میان نوازندگان خیابانی و نوازندگان حرفا ای وجود ندارد. این مردم، مردمی خون گرم می باشند و به سرعت با جهنگردان ارتباط برقرار می کنند.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

یکی از جاذبه های فوق العاده گرجستان بازارهای میوه و سبزیجات آنجا می باشد. این بازارها شکل سنتی خود را حفظ کرده اند. در بازارها شما جنب و جوش و سرزندگی را از نزدیک مشاهده می کنید.

به شما پیشنها می دهیم حتی اگر خریدی ندارید حتما” به این بازارها سر بزنید و این مکان ها را از نزدیک ببینید. شاید چیزهایی که هیچوقت در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای شهر خود ندیده باشید.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

گرجستان توسط فرهنگ های مختلفی احاطه شده و بنابراین تمامی ویژگی های خوب را از آنها دستچین کرده است. روسیه در شمال، ترکیه در غرب، ارمنستان و ایران در جنوب و آذربایجان در شرق این کشور قرار دارند. شما در تفلیس می توانید آمیزه جالبی از تمامی این فرهنگ ها را ملاحظه بفرمائید.  شب های تفلیس بسیار پر جنب و جوش است و تازه بسیاری از فستیوال ها، برنامه های هنری و تفریحی بعد از ساعت ۱۰ شب شروع می شوند. مردم گرجستان عقاید مذهبی بسیار مستحکمی دارند اما نسل بسیار باهوش و روشن فکری در گرجستان پرورش یافته اند و از زمان شوروی سابق شاهد تغییرات چشمگیری بوده است. تفلیس شهر مدرنی است که به آرامی آغوشش را برای مردم دنیا باز می کند.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

شاید در هر دهکده در اروپا حداقل دو کلیسا وجود داشته باشد، احتمالاً از خود می پرسید، این موضوع در گرجستان چه ویژگی منحصر به فردی دارد. شما در عقب افتاده ترین مکان ها که فقط گوسفند و کوه وجود دارد، این کلیساهای کوچک و زیبا را خواهید یافت. یک کلیسای منحصر به فرد به نام گرجتی ترینیتی (Gergeti Trinity Church) در نزدیکی قله کازبکی (۲۱۷۰) قرار دارد که رفتن به آنجا را به شما توصیه می کنم. به نظر من بهترین و دنج ترین کلیسای گرجستان می باشد. اگر اهل کوه نوردی هستید، می توانید پیاده مسیر سه ساعته را به سمت کلیسا طی کنید اما با یک جیپ می توانید در عرض یک ربع به کلیسا برسید.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

باید اعتراف کرد که سواحل زیباتری در سرتاسر دنیا وجود دارد اما باتومی و ساحل دریای سیاه حال و هوای خاصی دارد. فاصله دریا و کوه در این ساحل بسیار کم است. شما می توانید به اسکی بروید و دو ساعت بعد در ساحل استراحت کنید.

چرا برای سفر گرجستان را انتخاب کنیم ؟

بعد از دانستن این همه دلیل برای سفر به گرجستان، باید یک سفر را باید برنامه ریزی کنید و می توانید از طریق تور ویژه ی نوروزی با تور گرجستان اقدام کنید. سفر خوبی داشته باشید.